Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
http://maagr.forumgreek.com/

Ποιες κονσολες αξιζει να παρεις? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ποιες κονσολες αξιζει να παρεις?

Τετ Φεβ 17, 2016 1:29 am
The Red Mystic Ranger έγραψε:Εγώ πιστεύω ότι το Playstation 4 ή το Xbox One είναι οι καλύτερες επιλογές στις μέρες μας γιατί έχουν τους καλύτερους τίτλους και επίσης οι νέοι τίτλοι τώρα πια μόνο εκεί κυκλοφορούνε. Smile
Θα διαφωνήσω. Πλέον καλύτερα pc. Τα πάντα βγαίνουνε και εκεί πλέον. Ελάχιστα αποκλειστικά πια στις κονσόλες
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ποιες κονσολες αξιζει να παρεις? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ποιες κονσολες αξιζει να παρεις?

Τετ Φεβ 17, 2016 8:11 pm
Για να είμαι ειλικρινής, πιστεύω ότι η τωρινή γενιά είναι μια από τις χειρότερες, τα γραφικά δεν έχουν τρομερές διαφορές και όλα είναι remasters ή on disc dlcs. Έχω ps4 πιστεύω ότι αξίζει να έχετε next gen console ή καλό pc, αλλά όχι όσο παλιότερα.
Ως καλό fanboy της sony έχω όλα τα PlayStation μαζί και τα portables εκτός του 1 που χάλασε εδώ και χρόνια, επίσης έχω dsi wii και παλιότερα gba, το μόνο που μπορώ να πω είναι ότι το psp τα βάζει κάτω όλα μόνο του, ιδικά χακαρισμενο.
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Ποιες κονσολες αξιζει να παρεις? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ποιες κονσολες αξιζει να παρεις?

Πεμ Φεβ 18, 2016 12:54 am
Kάποτε οι κονσόλες είχαν μια ταυτότητα ρε παιδάκι μου. Τώρα βγαίνουν όλα παντού χάθηκε αυτό
tim
tim
Super Ranger
Super Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 519
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2011

Ποιες κονσολες αξιζει να παρεις? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ποιες κονσολες αξιζει να παρεις?

Πεμ Φεβ 18, 2016 9:32 am
οσο αφορα το gaming στο pc συμφωνω αλλα και διαφωνω γιατι πρεπει να υπαρχει το καταληλο budget
για αρκετα ικανοπιοιτικα εξαρτήματα Cool
Joker
Joker
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 114
Ημερομηνία εγγραφής : 24/08/2011
Ηλικία : 33
Τόπος : Thessaloniki

Ποιες κονσολες αξιζει να παρεις? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ποιες κονσολες αξιζει να παρεις?

Πεμ Φεβ 18, 2016 9:47 am
εν ολιγοις PSP και ξερο ψωμι  pirat
Costascss
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
Ποιες κονσολες αξιζει να παρεις? - Σελίδα 2 3_zps4d69e2b4
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Ηλικία : 31
Τόπος : Αθήνα

Ποιες κονσολες αξιζει να παρεις? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ποιες κονσολες αξιζει να παρεις?

Τρι Απρ 05, 2016 6:34 pm
Τα psp έχουν το ελάττωμα ότι χαλάνε εύκολα.
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ποιες κονσολες αξιζει να παρεις? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ποιες κονσολες αξιζει να παρεις?

Τρι Απρ 05, 2016 6:43 pm
^ δε χαλάνε και τόσο εύκολα, τα ds βασικά με μια καταλαθος κίνηση μπορεί να τα κλαίς, τα psp και τούμπες αντέχουν και ότι θες, άσε που και να χαλάσει η μπαταρία την αλλάζεις πιο εύκολα και από κινητό. Το μόνο που χαλάει εύκολα για εμένα είναι ο φορτιστής, αλλά ένας 3rd party που έχω τόσα χρόνια νε έχει βγάλει ασπροπρόσωπο.
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ποιες κονσολες αξιζει να παρεις? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ποιες κονσολες αξιζει να παρεις?

Τετ Σεπ 06, 2017 1:59 pm
Αλήθεια, πόσο κάνει ένα ps1?
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Ποιες κονσολες αξιζει να παρεις? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ποιες κονσολες αξιζει να παρεις?

Τετ Σεπ 06, 2017 3:43 pm
Σε αγγελία βρίσκεις και με 30 ευρώ. Να προσθέσω πως πλέον έχω και PS3 και το πήρα πριν 2 μήνες για τα αποκλειστικά του. Καινούργιο κιόλας και γουστάρω με χίλια που το έκανα. Φοβερές παιχνιδάρες τα αποκλειστικά συν ότι μπορείς και αγοράζεις και παλιά ps1 & ps2 games στο psn store. Κάποια στιγμή θα πάρω και PS4 επίσης για τα αποκλειστικά γιατί πλέον πράγματι αξίζει με χίλια να το πάρεις. Xbox One θα ασχοληθώ αν και όποτε (χτύπα ξύλο) πάθει κάτι το 360 μου. Το Scorpio προφανώς που παίζει 4K τα παιχνίδια και είναι backwards compatible. Εχω γύρω στα 150 παιχνίδια στο 360 με όλα αυτά που δίνουν δωρεάν κάθε μήνα λόγω συνδρομής. Με λίγα λόγια από παλιότερες κονσόλες είναι must να έχεις ή είχες ps2, ps3, xbox 360, psp. Πλέον μόνο ps4. Το xbox one δεν έχει ακόμα αποκλειστικά που να δικαιολογούν την αγορά του. Αν κάποιος δεν έχει τίποτα παίρνει ps4 ή pc και είναι καλυμμένος γι'αυτή τη γενιά
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ποιες κονσολες αξιζει να παρεις? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ποιες κονσολες αξιζει να παρεις?

Τετ Σεπ 06, 2017 3:45 pm
Εγώ είπα το ps1 επειδή πιο πάνω έλεγε πως γραφεις παιχνίδια ανετα, γίνεται ευκολα και στο ps3?
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ποιες κονσολες αξιζει να παρεις? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ποιες κονσολες αξιζει να παρεις?

Τετ Σεπ 06, 2017 4:21 pm
teliosmetonma έγραψε:Εγώ είπα το ps1 επειδή πιο πάνω έλεγε πως γραφεις παιχνίδια ανετα, γίνεται ευκολα και στο ps3?
Τα πρώτα κλασικα χοντρά Ps1 παίζουν γραμμένα χωρίς τσιπάκι, στα πιο μετά μοντέλα και στο slim το έχουν φτιάξει αυτο. Το ps3 για να το χακαρεος πρέπει να έχει μέχρι και την ενημέρωση 3,35 ή 3.65 (δρ θυμάμαι πια από τις δύο ήταν η τελευταία που μπορούσες) ,  πιο πάνω δεν γίνεται. Αν βρεις ένα με αυτή  ή μικρότερη μπορείς να το βάλεις cfw και θα ππαιζει κατεβασμενα.

Συμφωνώ με τον Green Rider,  παρόλο που δισταζα στην αρχή να αναβαθμίσω σε ps4,  το ειχα πάρει και σχετικά νωρίς,  τώρα δεν ξέρω τι να πρωτοπαίξω.
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Ποιες κονσολες αξιζει να παρεις? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ποιες κονσολες αξιζει να παρεις?

Τετ Σεπ 06, 2017 4:28 pm
PS3 πάντως βρίσκεις τσάμπα τα παιχνίδια. Αγόρασα μεταχειρισμένα 8 παιχνίδια 60 ευρώ τις προάλλες από το Console Club σε άριστη κατάσταση
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ποιες κονσολες αξιζει να παρεις? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ποιες κονσολες αξιζει να παρεις?

Τετ Σεπ 06, 2017 4:34 pm
Green Rider έγραψε:PS3 πάντως βρίσκεις τσάμπα τα παιχνίδια. Αγόρασα μεταχειρισμένα 8 παιχνίδια 60 ευρώ τις προάλλες από το Console Club σε άριστη κατάσταση
Και αυτό καο οι τρομερές προσφορές που βάζουν στο psn! Και δε μιλάω μόνο για παιχνίδια που δεν παίζει κάνεις, ακόμα και παιχναδαρες που κάποτε ήθελες μια περιουσία να τις πάρεις ολόκληρες τις βρίσκεις κάτω από 10€ με όλα τα dlc πολλές φορές. Πιστεύω δεν έχει νόημα να πειράξεις την κονσόλα πλέον, κανείς υπομονή και κάποια στιγμή θα το βάλει στάνταρ αυτό που θες σε 70, 80%.
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ποιες κονσολες αξιζει να παρεις? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ποιες κονσολες αξιζει να παρεις?

Τετ Σεπ 06, 2017 4:56 pm
Το ps4 τι έχει καλύτερο από το 3?
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ποιες κονσολες αξιζει να παρεις? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ποιες κονσολες αξιζει να παρεις?

Τετ Σεπ 06, 2017 5:12 pm
teliosmetonma έγραψε:Το ps4 τι έχει καλύτερο από το 3?
-Καλύτερα γραφικά 
-τα καινούργια παιχνίδια θα βγαίνουν και για αυτό,  ενώ για το 3 πλέον όχι 
-Πολλά παλιά παιχνίδια από ps3 (και άλλες κονσόλες)  επανα κυκλοφορούν για αυτό με καλύτερα γραφικά, περισσότερο,  συνήθως, περιεχόμενο 
-Καλύτερο multi-tasking,  πχ μπιρεις να έχεις το Spotify ανοικτό από πίσω ενώ παίζεις κάποιο παιχνίδι. 
- Εχει standby mode, πράγμα που του επιτρέπει να κατεβάζει ενώ είναι κλειστό, περίπου τέλος πάντων.  
-Μπορείς να τραβάς το παιχνίδι που παίζεις,  να το επεξεργασεσε και να το ανεβάζεις σε yt κατευθείαν από την κονσόλα, χώρις ν ακουμπήσεις υπολογιστή, καθώς και να κάνεις stream σε yt και twitch, πάλι χωρίς υπολογιστή. 
Κάτι σαν δικό του μέσω κοινωνικής δικτύωσης που μπορείς να ανεβάζεις φωτογραφίες,  screenshoth που έβγαλες από το παιχνίδι ή να κάνεις απλά comments (κάτι σαν το fb)  έχει και like button κλπ (μπορείς να το δεις και από app στο κινητό).
Και πολλά ακόμα 

ΑΛΛΑ το πιο σημαντικό για εμένα που δεν ξέρω γιατί δεν είχε κάθε κονσόλα από την αρχή του χρόνου,  είναι θύρα ακουστικών πάνω στο χειριστήριο.  Δεν ξέρω πως ζούσα χωρίς αυτή τόσα χρόνια. 


Επίσης άκουσα πως με την ενημέρωση 5.00 θα έχει και ελληνικό μενού, αλλά δεν ξέρω αν ισχύει.
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ποιες κονσολες αξιζει να παρεις? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ποιες κονσολες αξιζει να παρεις?

Τετ Σεπ 06, 2017 5:15 pm
Φοβερό!! What a Face What a Face

Άρα καλύτερα να πάρω το 4 από το 3  Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης