Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Resident Evil Code Veronica X Review (PS2) Empty Resident Evil Code Veronica X Review (PS2)

Τετ Μάης 09, 2012 5:49 pm
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


Σενάριο 8 : H υπόθεση του παιχνιδιού τοποθετείται αμέσως μετά το 1 για τον Κρις και αμέσως μετά το 2 για την Kλερ. Η Κλερ πάει στη Γαλλία για να βρει τον Κρις ο οποίος μετά τα γεγονότα του πρώτου παιχνιδιού είχε πάει να κυνηγήσει την Umbrella. Πιάνεται αιχμάλωτη στο νησί Rockfort. Μετά προσπαθεί να ξεφύγει και όλο το μέρος έχει γεμίσει ζόμπι και τέρατα μολυσμένα με τον υιό. Ολά αυτά τελικά οφείλονταν στον Wesker και στην οικογένεια Ashford.
Ηχος 9 : Σε γενικές γραμμές όμορφη η μουσική, τα ηχητικά εφέ και οι διαλόγοι.
Γραφικά 9 : Σαφώς καλύτερα από όλων των προηγούμενων resident evil. Eκπληκτικά τα cutskins!
Ελεγχος 8 : Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί έβγαλαν την αποφυγή. Επίσης η αναστροφή δεν είναι και ότι πιο εύκολο. Κατά τ'άλλα ολόδιος χειρισμός με τα resi 2,3
Gameplay 7 : To παιχνίδι σε αναγκάζει να ζεις στην λιτότητα. Είναι απλό. Αν χαλάς σφαίρες για ζόμπι,σκυλιά και άλλα πρέπει να κάνεις restart στον Τyrant. Aν δεν έχεις 2 φάρμακα όταν αντιμετωπίζεις κάποιον με τσεκούρι
Σπόιλερ:
ξανά restart. Πάντως προφανώς το παράκανα με την οικονομία σφαιρών είχα στο τέλος 200 σφαίρες για το όπλο, 300 βέλη, 16 εκρηκτικά βέλη, 40 σφαίρες καραμπίνας, και γύρω στις 40 οβίδες και των 3 χρωμάτων αλλά μετά to ξενέρωμα που έφαγα με τον Τyrant ήταν λογικό...
Eπίσης απαράδεκτο να μην μπορείς να επιλέξεις δυσκολία στην αρχή του παιχνιδιού. Πιο πολύ για hard ήταν αυτό παρά normal. Γιατί να μην υπάρχει και easy να το ευχαριστηθούμε?
Κατά τ'άλλα όλα όσα αγαπήσαμε στα προηγούμενα resident evil είναι εδώ. Ωραίοι οι γρίφοι, το να κόβεις τελικά με το μαχαίρι είναι ωραία φάση, τα boss fights είναι ωραία και η τελική μάχη επίσης.
Αντοχή στο χρόνο 7 : Προσωπικά δεν πρόκειται να το παίξω ξανά για τον απλούστατο λόγο ότι δεν έδωσε κάποιο όπλο με άπειρα πυρομαχικά. Δείτε ας πούμε τι υπάρχει για ξεκλείδωμα

Battle Mode - Beat the game on any difficulty setting at any ranking.
First Person View (Battle mode) - Complete the main game on Easy or Normal difficulty with any ranking.
Infinite Rocket Launcher (Normal Game) - Beat the game with a ranking of A and you will find it in the first item box you come across.
Play as Albert Wesker In Battle Mode - Clear the Battle mode with Chris Redfield.
Play As Alternate Claire In Battle Mode - Clear the Battle mode with the original Claire in battle mode.
Play as Steve Burnside In Battle Mode - Perform well with the original Chris in battle mode.
Unlock Linear Launcher in Battle Mode - Get an ''A'' Rank with all the Battle Game Characters.

Ο μόνος λόγος που έκατσα να το τερματήσω ήταν για να πω ότι το έκανα έχοντας τερματήσει τα 1,2,3,4,Survivor
OK μας έδωσαν το battle mode καλό δεν λέω αλλά δώσε άπειρες σφαίρες και σε κάποιο όπλο στον τερματισμό να έχει νόημα να το ξαναπαίξεις να ευχαριστηθείς που φοβόσουν να χαλάσεις σφαίρες...
Σαν διάρκεια πάντως είχε ικανοποιητική το παιχνίδι. Μου πήρε 16 ώρες.


Γενικά 8 : Ενά αρκετά καλό παιχνίδι σίγουρα, μακράν το πιο δύσκολο resident σε σημείο του μην είναι διασκεδαστικό αν δεν παίζεις με τους όρους του. Είναι από τα παιχνίδια που τα τερματίζεις και δεν τα ξαναπιάνεις ποτέ.


XameR_GT
XameR_GT
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 11220
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Aθηνα.
https://www.youtube.com/user/xoulisgt?feature=mhee

Resident Evil Code Veronica X Review (PS2) Empty Απ: Resident Evil Code Veronica X Review (PS2)

Τετ Μάης 09, 2012 6:18 pm
Τελειο review,οπου εθιξες καθε αδικη πτυχη του τιτλου και αυτο που ειπες τα λεει ολα
To παιχνίδι σε αναγκάζει να ζεις στην λιτότητα.
Θα προσπαθησω και εγω να το τερματησω Laughing
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Resident Evil Code Veronica X Review (PS2) Empty Απ: Resident Evil Code Veronica X Review (PS2)

Τετ Μάης 09, 2012 6:25 pm
Kαλή υπομονή Wink
tim
tim
Super Ranger
Super Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 519
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2011

Resident Evil Code Veronica X Review (PS2) Empty Απ: Resident Evil Code Veronica X Review (PS2)

Τρι Νοε 20, 2012 3:53 pm
καλο παιχνιδι το εχω τερματισει αλλα λιγο σπαστικο Cool
just reaper
just reaper
Συντονιστής
Συντονιστής
Resident Evil Code Veronica X Review (PS2) B_onepiece
Αριθμός μηνυμάτων : 641
Ημερομηνία εγγραφής : 23/05/2010

Resident Evil Code Veronica X Review (PS2) Empty Απ: Resident Evil Code Veronica X Review (PS2)

Σαβ Νοε 16, 2013 6:40 pm
λιτότητα. σίγουρα δεν διαδραματίζεται στην Ελλάδα; Razz

Εγώ το είχα μισήσει λόγο τον restart που αναγκάστικα να κάνω

1ο Restart . Δεν είχα καλές σφαίρες για τον Tyrant
2o Restart . Κάποιος έκανε save στην memory card στο smackdown , και χάλασε η κάρτα. Format έφαγε....

3ο παρολίγον restart. Δεν είχα δεντράκι στον τσεκούρα. Ευτυχώς είχε ξεμεέινει πίσω από ένα τραπέζι ένα και την έβγαλα καθαρή, ψάχνοντας όμως κάθε σπιθαμί του χάρτη επί 2 ώρες....
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Resident Evil Code Veronica X Review (PS2) Empty Απ: Resident Evil Code Veronica X Review (PS2)

Κυρ Νοε 17, 2013 1:00 am
ω θεέ μου. Ελπίζω να μην έκανα εγώ την πατάτα στο 2ο restart?
Και γω μία φορά έκανα restart στον Tyrant. Εσύ τα έλεγες αλλά εγώ δεν περίμενα τέτοιο πράγμα. Δεν πειράζει όμως. Εγινα κομάντο με το μαχαίρι μετά. Μέχρι και αράχνες και σκυλιά σκότωνα χωρις να με αγγίζουν Razz
just reaper
just reaper
Συντονιστής
Συντονιστής
Resident Evil Code Veronica X Review (PS2) B_onepiece
Αριθμός μηνυμάτων : 641
Ημερομηνία εγγραφής : 23/05/2010

Resident Evil Code Veronica X Review (PS2) Empty Απ: Resident Evil Code Veronica X Review (PS2)

Κυρ Νοε 17, 2013 3:24 pm
Green Rider έγραψε:ω θεέ μου. Ελπίζω να μην έκανα εγώ την πατάτα στο 2ο restart?
Και γω μία φορά έκανα restart στον Tyrant. Εσύ τα έλεγες αλλά εγώ δεν περίμενα τέτοιο πράγμα. Δεν πειράζει όμως. Εγινα κομάντο με το μαχαίρι μετά. Μέχρι και αράχνες και σκυλιά σκότωνα χωρις να με αγγίζουν Razz
Εσύ την έκανες Razz

ήταν η εποχή που σε μισούσαν τα ηλεκτρονικά. Που έμπαινες σε νετ καφέ και έπεφτε το νετ. 

Και έχεις μετά το game pro να σου λέει στον Tyrant, βαρέστε τον με το μαχαίρι 300 φορές.....
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Resident Evil Code Veronica X Review (PS2) Empty Απ: Resident Evil Code Veronica X Review (PS2)

Δευ Νοε 18, 2013 1:11 am
^Ασέ είχα καταστρέψει πολλά pc τότε...άλλων Razz 
Οσο για το gamepro ναι ντάξει οι άνθρωποι δεν πήγαιναν καλά σε αυτό το περιοδικό Razz 
Ελπίζω να το ρίξουν στα δέκα ευρώ το HD Edition στο xbox 360 να το πάρω και αυτό Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης