Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!
Το καλύτερο φόρουμ για Super Hero Fans στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Το καλύτερο φόρουμ για Super Hero Fans στην Ελλάδα!

ΦόρουμΠόρταλΗμερολόγιοΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 

Game Progress - Που βρίσκετε στα παιχνίδια που παίζετε?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Costascss
Boηθός Διαχειριστή

Αριθμός μηνυμάτων : 3773
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Game Progress - Που βρίσκετε στα παιχνίδια που παίζετε?   Πεμ Ιαν 01, 2015 2:38 pm

@redlegend έγραψε:
Final fantasy vii - μόλις έπεσα στην εκκλησία που είναι η Aerith με τον ίδιο τρόπο που έπεσε και ο Zack- το πάω πολύ αργά

Wipeout hd πάω στο τρίτο τουρνουά

Yugioh gx tag force 2 στο τουρνουά των slifer μόλις μπήκα
Έχεις παίξει ξανά το FF7? Αν ναι φαντάζομαι ότι ξέρεις για το φάντασμα της Aeris και την σπηλιά της Lucretia (Την χαραχτήρα από το Final Fantasy VII Dirge of Cerberus).

Άσχετο αλλά το FF7 είναι το FF που πραγματικά είχε ανάγκη από sequels με τόσα ερωτηματικά που σου αφήνει η ιστορία του, δεν ευθύνεται μόνο η επιτυχία του που έχει 2 games και 2 ταινίες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
redlegend
Συντονιστής

Αριθμός μηνυμάτων : 2901
Ημερομηνία εγγραφής : 18/08/2013
Τόπος : Αθήνα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Game Progress - Που βρίσκετε στα παιχνίδια που παίζετε?   Πεμ Ιαν 01, 2015 3:36 pm

@Costascss έγραψε:
@redlegend έγραψε:
Final fantasy vii - μόλις έπεσα στην εκκλησία που είναι η Aerith με τον ίδιο τρόπο που έπεσε και ο Zack- το πάω πολύ αργά

Έχεις παίξει ξανά το FF7? Αν ναι φαντάζομαι ότι ξέρεις για το φάντασμα της Aeris και την σπηλιά της Lucretia (Την χαραχτήρα από το Final Fantasy VII Dirge of Cerberus).

Άσχετο αλλά το FF7 είναι το FF που πραγματικά είχε ανάγκη από sequels με τόσα ερωτηματικά που σου αφήνει η ιστορία του, δεν ευθύνεται μόνο η επιτυχία του που έχει 2 games και 2 ταινίες.
Το μόνο που έχω παίξει και τερματίσει απο το 7 είναι το crisis core. To κανονικo 7 το πείρα πριν κανα μήνα οπου το είχε με έκπτωση στο psn αλλά δεν έχω παίξει πολύ ακόμα γιαυτό είμαι και στην αρχή. 
Οι ταινίες τελικά δυο είναι; μονο την advent child ήξερα

Costascss
Boηθός Διαχειριστή

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Game Progress - Που βρίσκετε στα παιχνίδια που παίζετε?   Πεμ Ιαν 01, 2015 6:49 pm

@redlegend έγραψε:
@Costascss έγραψε:
@redlegend έγραψε:

Το μόνο που έχω παίξει και τερματίσει απο το 7 είναι το crisis core. To κανονικo 7 το πείρα πριν κανα μήνα οπου το είχε με έκπτωση στο psn αλλά δεν έχω παίξει πολύ ακόμα γιαυτό είμαι και στην αρχή. 
Οι ταινίες τελικά δυο είναι; μονο την advent child ήξερα
Είναι και το OVA Last Order, αλλά δεν αξίζει να το δεις.
Όσο για τα άλλα που έλεγα:
Το φάντασμα της εκκλησίας: Στην μέση του παιχνιδιού (2 ο cd στο ps1) όποτε πηγαίνεις στην εκκλησία που γνώρισες της Aeris βλέπεις ένα φάντασμα, πολλοί λένε ότι εμφανίζεται πολύ σπάνια αλλά στο ps1 (που το έπαιξα) εμφανιζόταν συχνά, έμπαινα και αν δεν ήταν έβγαινα και έμπαινα ξανά και ήταν εκεί. Είναι πολύ ωραίο για την ιστορία και ταιριάζει με την ταινία Advent Children. Δεν σου λέω άλλα.

Lucrecia: Μόλις πάρεις το υποβρύχιο (sorry για το spoiler) αν ανεβείς σε ένα ποτάμι αν θυμάμαι καλά και καταδυθείς φτάνεις σε μια σπηλιά που μια κοπέλα που πιο μετά γίνεται άγαλμα σε ρωτάει αν έχεις δει το παιδί της, δεν σου λέω πιο είναι αυτό για να μην στο χαλάσω. Στο Dirge of Cerberus (ps2) αναλύεται η ιστορία της, το όνομα της αν θυμάμαι καλά είναι Lucrecia Crescent.
Στον παρακάτω χάρτη τη έχει την σπηλιά σαν Lucrecia Cave (???)
Final Fantasy VII Map:

redlegend
Συντονιστής

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Game Progress - Που βρίσκετε στα παιχνίδια που παίζετε?   Πεμ Ιαν 01, 2015 10:06 pm

^ Ευχαριστώ για της πληροφορίες, θα έχω το νου μου, αφού το φάντασμα είναι στην Μέση θα υπολογίσω γύρω στο
20ωρο μιας που το έχω σε digital και είναι ενα. Τώρα για το υποβρύχιο θα προσπαθήσω και εκεί αλλά τα πάω τόσο χάλια στον προσανατολισμό που ο ζορο μπροστά μου κάνει για χαρτογραφος ή όπως λέγετε τελος πάντων) Razz

Επίσης Ένας φίλος μου είπε ότι αν βρω τους γονείς του Ζακ τους μιλήσω και μετά βρω ένα δωμάτιο θα μου δείξει μια σκηνή με τον θάνατο του. Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει αλλά θέλω πολύ να την δω, αν και μου μοιάζει πολύ περίπλοκο 

Το Dirge of Cerberus είναι καλό; Έχω ακούσει ότι χρησιμοποιεί πολύ το στοιχείο του shooter καθ μου φαίνεται παράξενο για παιχνίδι ff αν δεν κάνω λάθος είναι στο τέλος βάση ιστορίας έτσι; 

Υπάρχει και ένα άλλο πριν το crisis core συγκεκριμένα "before crisis" που είναι για κινητά, πριν λίγο το έμαθα Razz σκσκέφτομαι να το αρχίσω στα διαλύματα

Costascss
Boηθός Διαχειριστή

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Game Progress - Που βρίσκετε στα παιχνίδια που παίζετε?   Παρ Ιαν 02, 2015 7:37 pm

^Αυτό με τους γονείς του Zack το είχα ξεχάσει, αλλά αν έχεις παίξει το Crisis core πρώτα (όπως εγώ) του βρίσκεις άνετα χωρίς να στο έχουν πει.

Το DOC είναι shooter με στοιχεία rpg, λογικό γιατί ο μόνος χαραχτήρας που ελέγξεις είναι ο αινιγματικός Vincent και το έκαναν γιατί δεν φαινόταν σχεδόν καθόλου στο 7. Η ιστορία ξεκινάει λίγο πριν το τέλος του 7.

Το before crisis το είχα ξεχάσει γιατί το έψαχνα παλιά και δεν το έβρισκα πουθενά, αλλά δεν φαντάζομαι ένα παιχνίδι κινητού να προσθέτει τίποτα στην ιστορία.

Green Rider
Διαχειριστής

Power Rangers Ninja Steel
Αριθμός μηνυμάτων : 28678
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Τόπος : Netherrealm

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Game Progress - Που βρίσκετε στα παιχνίδια που παίζετε?   Σαβ Ιαν 03, 2015 12:04 am

Τους γονείς του Ζακ νομίζω τους είχα βρει αφού ξανάπαιξα το 7 μετά το crisis core. Πάντως ενώ παλιά είχα στεναχωρηθεί για Aeris που πέθανε, μετά το crisis core είπα καλά να πάθει η παλιομπιπ  Razz
Ετσί απλά ξέχασε τον Ζακ? Πολύ μου την έσπασε ειλικρινά και επίτηδες την έκλασα κανονικά αυτή τη φορά. Σαφέστατα ήταν άλλο παιχνίδι τελειώς. Ο Vincent ειδικά έγινε ο αγαπημένος μου χαρακτήρας με το τόσο γαμάτο στόρυ που είχε με τη γυναίκα που δεν είχα ιδέα πως υπήρχε κρυμμένο παλιότερα. 
Σκοπεύω να το παίξω ξανά στο προσεχές διάστημα στο steam όπως και τα 3,4,8 που επίσης έχω πάρει εκεί. Στους τωρινούς μου στόχους έχω να τερματίσω πρώτα απ'όλα το Torchlight 2. Πότε πότε θα παίζω silent hill homecoming, borderlands, τα 2 guilty gear που πήρα και το blazblue. To Βioshock αργότερα θα το ξαναπιάσω. Το FFXIII στο xbox πάλι να δω πότε. Γενικώς το 360 το κόβω να αράζει για λίγο καιρό αν και έχω πολλές παιχνιδάρες και κει. Αλλά πρέπει να λιώσουμε λίγο στο steam με τόσο διαμάντια που έχω μαζέψει

http://maagr.forumgreek.com/
redlegend
Συντονιστής

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Game Progress - Που βρίσκετε στα παιχνίδια που παίζετε?   Σαβ Ιαν 03, 2015 9:21 am

@Green Rider έγραψε:
Τους γονείς του Ζακ νομίζω τους είχα βρει αφού ξανάπαιξα το 7 μετά το crisis core. Πάντως ενώ παλιά είχα στεναχωρηθεί για Aeris που πέθανε, μετά το crisis core είπα καλά να πάθει η παλιομπιπ  Razz
Ετσί απλά ξέχασε τον Ζακ? Πολύ μου την έσπασε ειλικρινά και επίτηδες την έκλασα κανονικά αυτή τη φορά. Σαφέστατα ήταν άλλο παιχνίδι τελειώς. Ο Vincent ειδικά έγινε ο αγαπημένος μου χαρακτήρας με το τόσο γαμάτο στόρυ που είχε με τη γυναίκα που δεν είχα ιδέα πως υπήρχε κρυμμένο παλιότερα. 
Αυτόν τον μαγικό κωδικό τον ξέρεις; [spoiler][ /spoiler] Razz παρακαλώ μην πετάτε σημαντικά πράγματα που δεν έχω φτάσει ακόμα χωρίς προειδοποίηση  bounce

Πάντως αν τον ξέχασε όντος καλά να πάθει Razz

Costascss
Boηθός Διαχειριστή

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Game Progress - Που βρίσκετε στα παιχνίδια που παίζετε?   Σαβ Ιαν 03, 2015 10:45 pm

Καλά το post του Green Rider είναι γεμάτο spoilers Razz

Ξέχασα να πω ότι στο DOC μπορείς να βάλεις ποντίκι και πληκτρολόγιο αν δεν είσαι καλός στα shooters με μοχλό (όπως εγώ).

redlegend
Συντονιστής

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Game Progress - Που βρίσκετε στα παιχνίδια που παίζετε?   Σαβ Ιαν 03, 2015 11:03 pm

^Ποντίκι στο ps2; Δεν ήξερα ότι γίνεται, θα χρειαστώ και πληκτρολόγιο όμως έτσι;

Green Rider
Διαχειριστής

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Game Progress - Που βρίσκετε στα παιχνίδια που παίζετε?   Σαβ Ιαν 03, 2015 11:21 pm

ουπς νόμιζα πως τα ήξερες sorry Razz

Costascss
Boηθός Διαχειριστή

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Game Progress - Που βρίσκετε στα παιχνίδια που παίζετε?   Κυρ Ιαν 04, 2015 3:53 pm

@redlegend έγραψε:
^Ποντίκι στο ps2; Δεν ήξερα ότι γίνεται, θα χρειαστώ και πληκτρολόγιο όμως έτσι;
Ναι αλλά μόνο αν δεν σε βολεύει το joystick τους ps2 controller.

@Green Rider έγραψε:
ουπς νόμιζα πως τα ήξερες sorry Razz
Εγώ το ήξερα αλλά μην χαλάμε την ιστορία για τον Red που δεν το έχει παίξει. Πάντως διαφωνώ για αυτό που λες για την Aeris, δεν τον ξέχασε όλο για αυτόν μιλάει στον Cloud. Όσο για τον Vincent μου άρεσε και εμένα η γενική ιστορία του στο DOC αλλά στο 7 ούτε που φαίνεται καθόλου, είναι σαν να τον έβαλαν τελευταία στιγμή για να είναι πιο πολλοί οι χαραχτήρες (λες και το χρειαζόταν να έχει 9 ήρωες).

redlegend
Συντονιστής

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Game Progress - Που βρίσκετε στα παιχνίδια που παίζετε?   Κυρ Ιαν 04, 2015 4:48 pm

@Costascss έγραψε:
@redlegend έγραψε:
Δεν έχω μεγάλο πρόβλημα με κανένα απο τα δύο, αλλά γενικά θέλω να δοκιμάζω νεα πράγματα στα games και όσο να'ναι πληκτρολόγιο στο ps2 είναι κάτι που ούτε καν ήξερα. Το μόνο πρόβλημα είναι οτι το δικό μου πληκτρολόγιο έχει αυτην τη στρογγυλή θύρα (είναι απο τα παλιά) αλλά κάπου θα βρω ένα. Ελπίζω να δουλεύει στο slim

@Green Rider έγραψε:
ουπς νόμιζα πως τα ήξερες sorry 
Δεν πειράζει και εγώ στην θέη ου μάλλον το ίδιο θα έκανα  Razz

Costascss
Boηθός Διαχειριστή

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Game Progress - Που βρίσκετε στα παιχνίδια που παίζετε?   Δευ Ιαν 05, 2015 9:50 pm

@redlegend έγραψε:
@Costascss έγραψε:
@redlegend έγραψε:
Δεν έχω μεγάλο πρόβλημα με κανένα απο τα δύο, αλλά γενικά θέλω να δοκιμάζω νεα πράγματα στα games και όσο να'ναι πληκτρολόγιο στο ps2 είναι κάτι που ούτε καν ήξερα. Το μόνο πρόβλημα είναι οτι το δικό μου πληκτρολόγιο έχει αυτην τη στρογγυλή θύρα (είναι απο τα παλιά) αλλά κάπου θα βρω ένα. Ελπίζω να δουλεύει στο slim
Υπάρχουν ανταπτορες που κάνουν την στρογγυλή σε usb θήρα αλλά δεν αξίζει γιατί τα περισσότερα απλά ποντίκια (ασύρματα) κοστίζουν μόνο 10 ευρώ.
Το slim έχω και εγώ δεν υπάρχει θέμα.

redlegend
Συντονιστής

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Game Progress - Που βρίσκετε στα παιχνίδια που παίζετε?   Τρι Ιαν 06, 2015 7:34 pm

@Costascss έγραψε:
Υπάρχουν ανταπτορες που κάνουν την στρογγυλή σε usb θήρα αλλά δεν αξίζει γιατί τα περισσότερα απλά ποντίκια (ασύρματα) κοστίζουν μόνο 10 ευρώ.
Μέχρι να τελειώσω το 7 κάτι θα έχω βρει σίγουρα, για adaptora χλομό το κόβω και να βρω και μέχρι να έρθει, οπότε θα βρώ κανα φθηνό

tag force 2 Μόλις τελειώσω την μέρα αρχίζει το τουρνουά του ra 
pokemon black στο τέταρτο γυμναστήριο 
final fantasy vii μπήκα στην sinra να σώσω την Aeris και προς το παρόν περιπλανιέμαι σε κάτι δωμάτια, αφου μου βγήκε η πίστη να ανέβω κάτι σκαλιά που είχαν τον ατέλειωτο (παραδέχομαι οτι έσκασα στα γέλια στο σημείο που ο Cloud ντύθηκε γυναίκα για να βρει την Tifa)
Wipeout hd στο προτελευταίο grid

Green Rider
Διαχειριστής

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Game Progress - Που βρίσκετε στα παιχνίδια που παίζετε?   Τρι Ιαν 06, 2015 10:19 pm

ωραίος ο τρόπος που τα έγραψες θα πράξω παρόμοια εστώ για τα main που παίζω. Γιατί γράψω ότι πιάνω και αφήνω για αργότερα κονομήσαμε

Final Fantasy XIII Chapter 11, μόλις άρχισα τα quests
Τorchlight 2 Chapter 3, μόλις έφαγα το πρώτο από τα 5 bosses. Πολύ παλούκι έγινε το παιχνίδι!
Silent Hill Homecoming Στο νεκροταφείο. Πόπο τα σπάει το παιχνίδι!
Bordelands Εβγαλα τα πρώτα 3 quests
Bioshock Σκότωσα τον τρελογιατρό
Pokemon Black 2 Πήρα το 2ο μετάλλιο
Final Fantasy Type-0 Chapter 7

Costascss
Boηθός Διαχειριστή

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Game Progress - Που βρίσκετε στα παιχνίδια που παίζετε?   Πεμ Ιαν 08, 2015 12:30 am

@redlegend έγραψε:
@Costascss έγραψε:
Μέχρι να τελειώσω το 7 κάτι θα έχω βρει σίγουρα, για adaptora χλομό το κόβω και να βρω και μέχρι να έρθει, οπότε θα βρώ κανα φθηνό
Καλά θα κάνεις γιατί δεν φτιάχνονται πλέων και βρίσκονται δύσκολα.
@redlegend έγραψε:
final fantasy vii μπήκα στην sinra να σώσω την Aeris και προς το παρόν περιπλανιέμαι σε κάτι δωμάτια, αφου μου βγήκε η πίστη να ανέβω κάτι σκαλιά που είχαν τον ατέλειωτο (παραδέχομαι οτι έσκασα στα γέλια στο σημείο που ο Cloud ντύθηκε γυναίκα για να βρει την Tifa)
Και εγώ το ίδιο. Περίεργο πόσο απλά καταφέρνουν τα παλιά παιχνίδια να σε κάνουν να γελάσεις-κλάψεις κτλ.

@Green Rider έγραψε:
Bioshock Σκότωσα τον τρελογιατρό
Δεν καταλαβαίνω που λες ότι είσαι, είσαι στο οδοντιατρείο η ποιο μετά?

Το trine βγαίνει από την λίστα μου μια και το τερμάτισα.

Green Rider
Διαχειριστής

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Game Progress - Που βρίσκετε στα παιχνίδια που παίζετε?   Παρ Ιαν 09, 2015 12:46 am

Eδώ λέω

Costascss
Boηθός Διαχειριστή

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Game Progress - Που βρίσκετε στα παιχνίδια που παίζετε?   Παρ Ιαν 09, 2015 11:57 pm

^Εσύ το τράβηξες?
Δεν νομίζω να αργείς πολύ να το τερματίσεις. Βέβαια δεν είμαι σίγουρος γιατί το Bioshock το τερμάτισα πολύ γρήγορα γιατί δεν θέλει να κάνεις πολλά, απλά μπαίνεις σε όλα τα δωμάτια τρέχοντας (αν είσαι completionist) πυροβολώντας ότι είναι μπροστά σου.

Red Forever
Boηθός Διαχειριστή

Αριθμός μηνυμάτων : 5071
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Game Progress - Που βρίσκετε στα παιχνίδια που παίζετε?   Σαβ Ιαν 10, 2015 2:24 am

Το τελευταίο που έπαιξα ήταν το Saint Seiya Senki που πήρα κάτι achievements, τώρα λέω να πιάσω τίποτα καινούργια που ήρθαν. Ένα από αυτά το Toriko 2.

Tokusatsu:

http://gaminghavenblog.wordpress.com/
redlegend
Συντονιστής

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Game Progress - Που βρίσκετε στα παιχνίδια που παίζετε?   Σαβ Φεβ 07, 2015 4:50 pm

final fantasy vii - στο θάνατο της Aeris δηλαδή εκει που θεωρητικά τελειώνει ο πρώτος δίσκος(είμαι στην digital έκδοση που πρφανός δεν έχει δίσκους) , δεν είχα κουράγιο να ξεκινήσω τον δευτερο μετα, πολύ λυπητερή σκηνή  Sad 
pokemon black πάω για το 7 έμβλημα
Dark souls πραγματικά δεν έχω ιδέα που ακριβώς, πεθαίνω συνέχεια, καμιά φορά βρίσκω το δεύτερο boss αλλά δεν αντέχω πολύ γιατι μένω με λίγη ζωη μεχρι να φτασω
sonic colors νίκησα το τρίτο ή τεταρτο boss, δεν είναι και πολύ δύσκολο παιχνίδι αλλά απο τα καλύτερα του sonic

Green Rider
Διαχειριστής

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Game Progress - Που βρίσκετε στα παιχνίδια που παίζετε?   Σαβ Φεβ 07, 2015 11:04 pm

τέλειωσα το postal και τώρα παίζω τα extra. Σκέφτομαι να πιάσω το max payne ωστόσο να το τερματίσω που το είχα φτάσει πολύ μακρυά και για κάποια λόγο που δεν ξέρω και γω το άφησα πριν μήνες. To video του bioshock δεν είναι δικό μου. Εχώ αυτό, το witcher και το bordelards επίσης που είχα πιάσει. Κάτι δεν θα μου τη γλιτώσει από όλα αυτά. Θα δω τι θα κάνω. Εχω πάρει φόρα πάντως  Very Happy

Red Forever
Boηθός Διαχειριστή

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Game Progress - Που βρίσκετε στα παιχνίδια που παίζετε?   Σαβ Φεβ 07, 2015 11:50 pm

Πιάσε τα Max Payne και τα Witcher Τζιμ, θα καλοπεράσεις, στο εγκυώμαι.

Tokusatsu:

redlegend
Συντονιστής

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Game Progress - Που βρίσκετε στα παιχνίδια που παίζετε?   Σαβ Φεβ 28, 2015 11:17 pm

Ff vii μπήκα στον τρίτο δίσκο, έχω νικήσει το ultimate weapon -πήρα το καλό σπαθί του cloud και τώρα ένας φίλος μου, μου είπε τι να κάνω για να πάρω το τελευταίο limit, οπότε ετοιμάζομαι και πάω για την τελική μάχη με τον Sephy Smile

Five ninight's at freddy's, στην δεύτερη ννύχτα

New super Mario bross, στον τρίτο κόσμο

Ff xiii chapter 3

Costascss
Boηθός Διαχειριστή

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Game Progress - Που βρίσκετε στα παιχνίδια που παίζετε?   Τρι Μαρ 17, 2015 4:25 pm

Final Fantasy XIII Μόλις έφτασα στο τέλος του Chapter 11, αλλά θα γυρίσω πίσω να κάνω τις αποστολές των stones. Το κακό είναι ότι από το πολύ farming (πολύ νωρίς) πήγε πολύς από τον κόπο μου χαμένος Sad
Assassin's Creed Pirates Πήγα στο τέταρτο μέρος αλλά έχω αφήσει τους ναούς (πολύ  κόπος για αυτά που δίνουν).
Mount & Blade Warband Gekokujo Mod Έχω κατακτήσει και μου ανήκουν 3 πόλεις αλλά τώρα έχω αρχίσει να τα χάνω (πάλι), πολύ ωραίο αλλά περίπλοκο game.
(τα υπόλοιπα games που έπαιζα τα αφίσα για την ώρα)

Δεν θυμάμαι αν το έχω πει ξανά αλλά είναι πολύ ωραίο θέμα αυτό, κακώς δεν το κρατάμε πιο ζωντανό.

Green Rider
Διαχειριστής

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Game Progress - Που βρίσκετε στα παιχνίδια που παίζετε?   Τρι Μαρ 17, 2015 6:41 pm

Fifa 14 Ξεκίνησα το Ultimate Team για πρώτη φορά, φοβερό. Το Career Mode το έχω φτάσει 2024
Resident Evil Director's Cut Ξεκίνησα το παιχνίδι με τον Chrys για πρώτη φορά. Μόνο με την Jill το έχω τερματίσει μία φορά όταν ήμουν φαντάρος. Για την ακρίβεια το έπιασα πρώτα στο arrange mode αλλά ήταν αδύνατο να το προχωρήσω. Ενα δάγκωμα από ζόμπι και μπαίνεις σε danger, τραγικά δύσκολο
Resident Evil Revelations Chapter 3 έχω φτάσει, φοβερό ως τώρα!

redlegend
Συντονιστής

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Game Progress - Που βρίσκετε στα παιχνίδια που παίζετε?   Πεμ Μαρ 19, 2015 6:47 pm

^δεν έχεις ξανάπαίξει ultimate team; Απλά έχανες τόσο καιρό, είναι η καλύτερη "λειτουργία" στο fifa για εμένα, εγώ ακόμα το συνεχίζω στο fifa 12 Razz

Green Rider
Διαχειριστής

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Game Progress - Που βρίσκετε στα παιχνίδια που παίζετε?   Πεμ Μαρ 19, 2015 10:57 pm

μου ήταν αδύνατο να ξεκολλήσω από το career mode. Ασέ που ούτε μήνας δεν έχει περάσει που το έχω αυθεντικό. Πριν το είχα πειρατικό και δεν είχα πρόσβαση online κιόλας. Χτες κέρδισα 3-2 κάποιον με την ομάδα που έχω φτιάξει, αν και έχω chemistry μόνο 40 ενώ ο άλλος είχε 100  lol!

Costascss
Boηθός Διαχειριστή

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Game Progress - Που βρίσκετε στα παιχνίδια που παίζετε?   Πεμ Απρ 09, 2015 12:23 am

Μόλις τελειωσα το δεύτερο επεισόδιο από το The Walking Dead Season 2.

Green Rider
Διαχειριστής

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Game Progress - Που βρίσκετε στα παιχνίδια που παίζετε?   Πεμ Απρ 09, 2015 1:25 am

Fifa 14 Career Mode 2025 - Origin/PC
Resident Evil Revelations  Chapter 7 - Xbox 360

redlegend
Συντονιστής

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Game Progress - Που βρίσκετε στα παιχνίδια που παίζετε?   Πεμ Απρ 09, 2015 10:26 am

final fantasy type 0: chapter 6 (11¨30 ώρες ως τώρα)
Resident evil 1 : στο πρώτο save ακόμα, το type 0 δε με αφήνει να ακουμπήσω άλλο παιχνίδι  Razz

Costascss
Boηθός Διαχειριστή

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Game Progress - Που βρίσκετε στα παιχνίδια που παίζετε?   Τρι Απρ 28, 2015 6:31 pm

The Hobbit: Στα Misty Mountains. Είναι πολύ πιο ωραίο game από ότι περίμενα.
Final Fantasy XIII: Ακόμα στο Chapter 12.
Assassin's Creed Pirates: Μου μένουν 3 πίστες ακόμα για να τελειώσω την ιστορία (επιτέλους!).

Όλα τα άλλα τα έχω παρατήσει για τώρα.

tim
VIP Μέλος

Αριθμός μηνυμάτων : 513
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Game Progress - Που βρίσκετε στα παιχνίδια που παίζετε?   Τρι Απρ 28, 2015 9:35 pm

dragon ball xenoverse στο android saga ισως το ποιο δυσκολο από οσα dragonball παιχνίδια εχω παιξει
Green Rider
Διαχειριστής

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Game Progress - Που βρίσκετε στα παιχνίδια που παίζετε?   Τρι Απρ 28, 2015 10:36 pm

Στο resident evil 6 τελείωσα τα πρώτα δύο chapter του Chris και το πρώτο του Jake. Το παίζω με σεναριακή σειρά
Στα double dragon trilogy και KOF 2002 UM κηνηγάω achievements

Green Rider
Διαχειριστής

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Game Progress - Που βρίσκετε στα παιχνίδια που παίζετε?   Πεμ Νοε 12, 2015 12:01 am

Kαιρό έχουμε να ενημερώσουμε

Silent Hill Downpour: 15 ώρες gameplay/38% complete
Dead Space: 20 ώρες gameplay/mission 8
Torchlight: 4 ώρες gameplay/lv.7
Abyss Odyssey: 2 ώρες gameplay
Pokemon Black 2: Mόλις πήρα το 4ο badge
Bioshock: 3.5 ώρες gameplay/λίγο μετά το boss doctor - PAUSE για την ώρα
Postal 2: Paradise Lost: 27 ώρες στο κανονικό παιχνίδι που έχω τερματίσει/ελάχιστα έχω παίξει το addon - PAUSE για την ώρα
Witcher: 26 ώρες gameplay/3o chapter - PAUSE για την ώρα
KOTOR: 18 ώρες gameplay/πηγαίναμε να βρούμε τους Sith - PAUSE για την ώρα
Soul Calibur V: 35 ώρες καψίματος - Θα αργήσω να το ξαναπαίξω

υπάρχουν και πολλά άλλα τα οποία έχω παίξει 1-2 ώρες για τεστάρισμα τα οποία σκοπεύω να συνεχίσω αργότερα οπότε δεν τα αναφέρω αναλυτικά όπως resident evil revelations 2, assassin's creed. Επίσης το FFXIII το έχω κάνει pause στο chapter 11 μήνες τώρα και δεν ξέρω πότε θα το συνεχίσω. Βαριέμαι...

redlegend
Συντονιστής

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Game Progress - Που βρίσκετε στα παιχνίδια που παίζετε?   Πεμ Νοε 12, 2015 6:28 pm

final fantasy ffviii εκεί που παίρνεις την Selphie (την οποία ήδη συμπαθώ περισσότερο απο την Airith Razz ) και πολεμάς ενα summon σε ενα πύργο. Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πως ακριβώς δουλεύει το limit γιατι με τα tutorials δεν έβγαλα καμία άκρη;

Rain chapter 2

sonic the hedgehog (το παλιό το genesis πορτ για ps3) πέρασα την marble zone

Green Rider
Διαχειριστής

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Game Progress - Που βρίσκετε στα παιχνίδια που παίζετε?   Πεμ Νοε 12, 2015 10:57 pm

Ρουλέτα δεν ήταν τo limit break της? Είχε διάφορα "spells" από ότι θυμάμαι. Αξέχαστο θα μου μείνει το "The End" που πέφτουν τίτλοι τέλους και νικάς τον οποιοδήποτε με τη μία. Τρελή τσατσιά  lol!

Green Rider
Διαχειριστής

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Game Progress - Που βρίσκετε στα παιχνίδια που παίζετε?   Σαβ Δεκ 19, 2015 1:38 pm

Silent Hill Downpour: 30 ώρες gameplay το τερμάτησα
Dead Space: 20 ώρες gameplay/mission 8
Torchlight: 4 ώρες gameplay/lv.7
Abyss Odyssey: 12 ώρες gameplay το τερμάτησα με την main χαρακτήρα
Pokemon Black 2: Το τερμάτισα. Εχω καιρό να ασχοληθω από τότε. Βαρέθηκα πάλι
Bioshock: 3.5 ώρες gameplay/λίγο μετά το boss doctor - PAUSE για την ώρα
Postal 2: Paradise Lost: 27 ώρες στο κανονικό παιχνίδι που έχω τερματίσει/ελάχιστα έχω παίξει το addon - PAUSE για την ώρα
Witcher: 267 ώρες gameplay/3o chapter - PAUSE για την ώρα
KOTOR: 18 ώρες gameplay/πηγαίναμε να βρούμε τους Sith - PAUSE για την ώρα
Soul Calibur V: 35 ώρες καψίματος - Θα αργήσω να το ξαναπαίξω
Final Fantasy XIII: 50 ώρες gameplay/έφτασα στο chapter 13 μόλις
Mass Effect: 6 ώρες gameplay ως τώρα
Silent Hill Homecoming: 5 ώρες gameplay ως τώρα
Τekken X Street Fighter: 3 ώρες gameplay ως τώρα
Fallout 3: 3 ώρες gameplay ως τώρα
Fifa 14: 100 ώρες gameplay όσο καιρό το έχω αυθεντικό. Πάνω πάνω από 1000 ώρες αν συμπεριλάβω και όσο το είχα πειρατικό lol!

Εβαλα πράσινο χρώμα στα παιχνίδια που έχω παίζω κυρίως αυτό το καιρό

tim
VIP Μέλος

Αριθμός μηνυμάτων : 513
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Game Progress - Που βρίσκετε στα παιχνίδια που παίζετε?   Πεμ Μαρ 03, 2016 9:52 am

σχεδόν τερματισα το saints row re elected νομιζω πως είμαι στα τελευτεα missions Neutral
Costascss
Boηθός Διαχειριστή

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Game Progress - Που βρίσκετε στα παιχνίδια που παίζετε?   Τρι Απρ 05, 2016 6:42 pm

The Witcher 2 Assassin of Kings: Μπαίνω στο Chapter 2. Έχω αρχίσει να ξενερώνω, φαίνεται πολύ μικρό game. Στο chapter 1 είχε μόνο 2 κυνήγια τεράτων και άλλες 2 side-quests Sad

Magna Defender
VIP Μέλος

Αριθμός μηνυμάτων : 229
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2015

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Game Progress - Που βρίσκετε στα παιχνίδια που παίζετε?   Σαβ Μαϊος 21, 2016 12:59 am

Batman Arkham Origins: Firefly Boss Fight
GTA San Andreas: Μόλις επισκέφθηκα και την πόλη στο πάνω μέρος του χάρτι (πολύ κατατοπιστικό)
Costascss
Boηθός Διαχειριστή

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Game Progress - Που βρίσκετε στα παιχνίδια που παίζετε?   Κυρ Οκτ 16, 2016 2:02 am

The Last Story (Wii) στο Chapter 35 (από τα 44).

Green Rider
Διαχειριστής

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Game Progress - Που βρίσκετε στα παιχνίδια που παίζετε?   Τετ Οκτ 19, 2016 7:44 pm

Στα μέσα του New Game+ στο Dark Souls 2 SOFTS (Steam)

Costascss
Boηθός Διαχειριστή

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Game Progress - Που βρίσκετε στα παιχνίδια που παίζετε?   Πεμ Οκτ 27, 2016 8:03 pm

Xenoblade Chronicles (Wii) Παίζω 10 ώρες πωρωμένα και μόλις τελειωσα την πρώτη Story mission.
Πολύ δύσκολο να συγκεντρωθείς στην ιστορία, δεν μπορώ να σταματήσω το exploration και τα side-quests, που όσο περισσότερα κάνεις το so περισσότερα ξεκλειδώνονται (ξεκλειδώνονται και items).

Αυτό το game είναι η χαρά του completionist. Το μόνο που του λείπει είναι ένα bestiary.

Red Forever
Boηθός Διαχειριστή

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Game Progress - Που βρίσκετε στα παιχνίδια που παίζετε?   Παρ Νοε 04, 2016 12:35 pm

Tales of the Heroes Twin Brave : έχω τελειώσει τα περισσότερα σενάρια έχω μερικούς χαρακτήρες στα 100-ρια.

Tokusatsu:

Green Rider
Διαχειριστής

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Game Progress - Που βρίσκετε στα παιχνίδια που παίζετε?   Τετ Νοε 09, 2016 5:53 pm

Witcher 2 Chapter 2

Costascss
Boηθός Διαχειριστή

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Game Progress - Που βρίσκετε στα παιχνίδια που παίζετε?   Πεμ Νοε 10, 2016 10:53 pm

Xenoblade Chronicles : πάω να παλεψω το πρώτο μου real Telethia.

Game Progress - Που βρίσκετε στα παιχνίδια που παίζετε?
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-
» Game of Thrones
» A Game of Thrones Character Quiz
» Game of Thrones 2x10
» Game of Thrones - 1ος Κύκλος
» HarryWorld

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Power Rangers in Greece :: Videogames :: Γενικά-
Μετάβαση σε: