Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
gantonis
Legendary Ranger
Legendary Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 4861
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2010

Zyuranger vs MMPR Season 1 - Σελίδα 2 Empty Απ: Zyuranger vs MMPR Season 1

Παρ Σεπ 03, 2010 1:15 pm
Μάλλον ναι, δεν ξέρω καν σε ποιο επεισόδιο είναι. Razz
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Zyuranger vs MMPR Season 1 - Σελίδα 2 Empty Απ: Zyuranger vs MMPR Season 1

Παρ Σεπ 03, 2010 3:57 pm
Σε κάποιο από τα πρώτα 20 πρέπει να είναι, με ένα τέρας κοτόπουλο αν θυμάμαι καλά
avatar
gantonis
Legendary Ranger
Legendary Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 4861
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2010

Zyuranger vs MMPR Season 1 - Σελίδα 2 Empty Απ: Zyuranger vs MMPR Season 1

Παρ Σεπ 03, 2010 4:22 pm
Τέρας κοτόπουλο!!! Razz Και μόνο που το άκουσα πέθανα στα γέλια! Razz Exclamation
power24red
power24red
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 415
Ημερομηνία εγγραφής : 17/02/2010
Ηλικία : 40

Zyuranger vs MMPR Season 1 - Σελίδα 2 Empty Απ: Zyuranger vs MMPR Season 1

Παρ Σεπ 03, 2010 6:28 pm
χμ χμ κάποια στιγμή θα ψάξω να το βρω προς το παρόν ξεκίνησα να βλέπω Zyuranger
είμαι στο επεισόδιο 7(δεν τρελαίνομαι άλλα σίγουρα στο στήσιμο εννοώ σεναριακά κερδίζουν οι Zyuranger εξηγούν τα πάντα ενώ σκηνοθετικά καλύτεροι φυσικά είναι οι Power rangers)
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Zyuranger vs MMPR Season 1 - Σελίδα 2 Empty Απ: Zyuranger vs MMPR Season 1

Κυρ Σεπ 05, 2010 2:46 am
Ναι και μένα μου αρέσει που εξηγούν τη μυθολογία του κάθε τέρατος στους Zyuranger. Πιστεψέ με θα πωρωθείς άσχημα αν κάτσεις και δεις. Εχώ δει και τα 31 επεισόδια με υπότιτλους
avatar
gantonis
Legendary Ranger
Legendary Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 4861
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2010

Zyuranger vs MMPR Season 1 - Σελίδα 2 Empty Απ: Zyuranger vs MMPR Season 1

Κυρ Σεπ 05, 2010 11:11 am
Green Ranger έγραψε:Ναι και μένα μου αρέσει που εξηγούν τη μυθολογία του κάθε τέρατος στους Zyuranger. Πιστεψέ με θα πωρωθείς άσχημα αν κάτσεις και δεις. Εχώ δει και τα 31 επεισόδια με υπότιτλους
Στο 27 δεν είχαν σταματήσει;
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Zyuranger vs MMPR Season 1 - Σελίδα 2 Empty Απ: Zyuranger vs MMPR Season 1

Κυρ Σεπ 05, 2010 2:43 pm
Οχι εχουν ανέβει αλλά 4 φέτος
avatar
gantonis
Legendary Ranger
Legendary Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 4861
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2010

Zyuranger vs MMPR Season 1 - Σελίδα 2 Empty Απ: Zyuranger vs MMPR Season 1

Κυρ Σεπ 05, 2010 5:42 pm
Α.. οκ.
power24red
power24red
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 415
Ημερομηνία εγγραφής : 17/02/2010
Ηλικία : 40

Zyuranger vs MMPR Season 1 - Σελίδα 2 Empty Απ: Zyuranger vs MMPR Season 1

Τρι Σεπ 07, 2010 10:37 pm
Λοιπόν είδα μέχρι το 31 Zyuranger αν πω ότι δεν συγκλονιστικά από κανέναν ο Dan είχε λίγο πλάκα ο Gaki πολύ κλαψιάρης / δεν κατάλαβα την συγγενική αδερφική σχέση του Gaki με τον πράσινο Zyuranger ίσως να φταίνε τα αγγλικά μου άλλα νομίζω ο πατέρας του κόκκινου σκότωσε τον πατέρα του πρασίνου (τι κουλό ήταν αυτό με την Κλωθώ ελληνική μυθολογία σε γιαπωνέζικη σειρά) η Μei δεν με συγκλόνισε καθόλου Η Bandora (ala Rita) ήταν ποίο καλή απ την Rita αυτο με το evil Satan ήταν κορυφαίο σπάστηκα πολύ που τα γιαπονεζάκια τους ελέγαν Big Brother και Big sister και ο Boi μου φάνηκε ολίγον μην μου τον χώνετε βαθία τον άντρα μου στο μνήμα
τα Zord που μιλούσαν μου σπάσανε το νευρικό σύστημα και καλά ήταν θεοί
εν όλιγης οι Power rangers μου άρεσαν ποίο πολύ δεν ήταν που ήταν ποίο δυτικό ήταν που ηταν ποίο καλογυρισμένο με καλύτερο σενάριο και με έναν Tommy φωτιά
αίσχος που δεν είχαν love story του πρασίνου με την Ρόζ
βλάκας ήταν ο Tommy που δεν άφησε Ροζ για Ροζ αζευγάρωτη;
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Zyuranger vs MMPR Season 1 - Σελίδα 2 Empty Απ: Zyuranger vs MMPR Season 1

Τετ Σεπ 08, 2010 12:35 am
O Burai δεν μπορούσε να κάνει τίποτα, γιατί αν έβγαινε από το δωμάτειο η ζωή του θα τελείωνε. Ποια ζωή δηλαδή, ήταν ήδη νεκρός. Η κλωθώ τον κράταγε στη ζωή να βοηθήσει τους Rangers. Μου την έσπασε πολύ αυτή η ιστορία, ήθελα να είναι με τους άλλους και να μαθαίναμε περισσότερα για τον χαρακτήρα του. Παντώς στα θετικά της σειράς θα πω

1.Καλύτερη ιστορία για το κάθε τέρας
2.Η Μπαντόρα πραγματικα σατανική
3.Ο Burai πολύ πιο evil ranger, σκότωσε πόσο κόσμο
4.Αυτό με το evil satan που είπες ήταν πολύ καλό σχέδιο και αρκετά τρομακτικό αν μεταφράσεις τη λεξη.
5.Εκπληκτικός ο τρόπος με τον οποίο ο καθένας πήρε το όπλο του

Γενικά οι zyuranger έχουν καλύτερη ιστορία αλλά πάσχουν στην ανάπτυξη των χαρακτήρων. Πολύ παραμύθι. Πάντως γουστάρω με χίλια τη σειρά. Αντέ να δούμε πότε αυτός ο τύπος από το Rangerboard θα μεταγλωτίσει και τα υπόλοιπα, το έχει λιβανίσει πια το θέμα τόσα χρόνια. Εμαθα πάντως πως το ΤV-Nihon θα μεταγλωτίσει τους Zyuranger αφού τελειώσουν με τους Dairanger γιατί επιτέλους και οι 2 σειρές βγήκαν σε DVD. Αρά ένα είναι το συμπέρασμα. Και οι υπόλοιπες σεζόν θα πάρουν σειρά μετά π.χ. Ohranger, Kakuranger
Skyranger
Skyranger
Super Ranger
Super Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 610
Ημερομηνία εγγραφής : 13/02/2011
Ηλικία : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Zyuranger vs MMPR Season 1 - Σελίδα 2 Empty Απ: Zyuranger vs MMPR Season 1

Κυρ Φεβ 13, 2011 4:48 pm
Xethapsa afto to palio thread, alla molis tora anakalipsa k egina melos sto site k episis molis prin apo mia vdomada xekinisa na vlepo Zyuranger! Ine to proto mou Sentai. Den prolava toso kairo na katevaso k na do kanena, giati eprepe na do prota oles tis sezon ton Amerikanon Ranges. Ine k 700 episodia... Very Happy Pragmatika porothika me to Zyuranger !!!!!!! Krima pou ine subbed mexri to 31... Tha katevaso k ta ipoloipa, as ine RAW, na ta do apo periergia k as mi katalavo tipota! Giati perase kairos k fovamai oti mallon egkatelipsan etsi k allios to project tou ipotitlismou...

Mexri tora prolava na do ta 10 prota episodia. Poli oraia!!!!!!! Simfono se ola ta parapano pou ipate! K kirios poli pio oraia istoria k drasi opos ipate. Ine epeisis poli oraio to concept to oti ine arxaioi maxites k oxi efivoi. Vevaia, to gegonos oti oi Rangers ine efivoi, ine iperoxo! Ena apta vasika thetika ton Mighty Morphin. Aplos oi Zyurangers ine mia allagi. Den allazo me tipota ta Mighty Morphin, alla k to Zyuranger exisou kalo k anotero se orismena simeia. Agapimeno episodio mexri tora , afto pou pernoun ta opla tous! K i skini pou vlepei ton ''megazord'' stin ammo, ekei stin erimo s'allo episodio, pragmatika monadiki! Anipomono na ftaso sta episodia pou emfanizetai o Green Ranger k na gnoriso epitelous ton Burai! O green , opos k o red k o white ranger, ine exallou ap tous dikous mou all time favourite rangers... Arage ta epomena 2 sentai ap ta opoia danizontai skines antistixa oi seasons 2 k 3 ton mighty morphin, ine exisou kala me to Zyuranger? P.x. To Dairanger pou exei ton Lefko, an k paidi ap oti eida se skeines... Axizei na ta do? O,ti k na nai, Zyuranger k pali Zyuranger! Porothika! Fisika mporei na exei k kalitera sentai, elpizo na ta do ola. Tha anoixo kana thread kapoia stigmi gia na psifisoun sentai , ektos fisika an iparxei idi. Smile
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Zyuranger vs MMPR Season 1 - Σελίδα 2 Empty Απ: Zyuranger vs MMPR Season 1

Κυρ Φεβ 13, 2011 6:11 pm
1.Aν δεις τα επεισόδια με τον Βurai θα πάθεις τη πλάκα της ζωής σου
2.Αν δεις Dairanger επίσης. Κλάσης ανώτερη σειρά από τη 2η σεζόν των ΜΜPR
3.Ο μικρός σαν άσπρος ranger είναι απίστευτος και φοβερή ιστορία!!!!!!!!!!!
4.Δες οπωδήποτε Jetman, μακράν η καλύτερη sentai σειρά ever (μην σου πω και από rangers καλύτερη)
5.Ψέθαβε αβέρτα, το επικροτούμε αυτό εμείς
Skyranger
Skyranger
Super Ranger
Super Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 610
Ημερομηνία εγγραφής : 13/02/2011
Ηλικία : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Zyuranger vs MMPR Season 1 - Σελίδα 2 Empty Απ: Zyuranger vs MMPR Season 1

Κυρ Φεβ 13, 2011 6:46 pm
Efxaristo poli !!!!!! Tora pou xekinisa me ta sentai, den me stamataei tipota! Very Happy
avatar
gantonis
Legendary Ranger
Legendary Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 4861
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2010

Zyuranger vs MMPR Season 1 - Σελίδα 2 Empty Απ: Zyuranger vs MMPR Season 1

Κυρ Φεβ 13, 2011 7:17 pm
Επίσης, μπορείς να αρχίσεις και τους shinkenger (μετά τους jetman βέβαια). Για τους jetman φτιάχνω και ελληνικούς υπότιτλους οπότε είσαι μια χαρά. Συμφωνώ με όσα είπες Δημήτρη! Κλύτερη σεζόν και από όλες των Αμερικανών!
Skyranger
Skyranger
Super Ranger
Super Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 610
Ημερομηνία εγγραφής : 13/02/2011
Ηλικία : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Zyuranger vs MMPR Season 1 - Σελίδα 2 Empty Απ: Zyuranger vs MMPR Season 1

Κυρ Φεβ 13, 2011 7:34 pm
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy cheers Υπέροχα!!!!! Με Αγγλικους υποτιτλους υπαρχουν ολα των Jetman στην εξωτερική σελίδα? Aν ναι , μια χαρά !!!!! Ευτυχώς μια χαρά τα καταλαβαίνω, αλλά βέβαια κ η πρωτοβουλία σου να κάνεις Ελληνικούς, είναι πραγματικά απίθανη!!! Φαντάζεστε να υπήρχαν τα πάντα με Ελληνικούς υπότιτλους? Κ οι Ranger? Μακάρι κάποτε, αν κ χλωμό, μιας κ είναι άπειρα επισόδεια !!!!! Συγχαρητήρια για την προσπάθεια σου κ εύχομαι κ άλλοι να αρχίσουν! Δυστυχώς δεν έχω ιδέα πως γίνεται κ με τι προγράμματα. Φαντάζομαι θελει κ πάρα πολύ χρόνο, που σπανίζει στις μέρες μας. Μακάρι κάποτε κ εγώ να κάνω κάτι, ονειρέυομαι τους Zyuranger κ πολλές σεζόν rangers με Ελληνικούς υποτ. !!!! Διοτι αν δεν το κάνει κανείς ποτέ, πρέπει οπωσδήποτε να τα χω κ έτσι στη συλλογή μου!!! Επίσης έτσι περισσότερα άτομα θα ενδιαφερθούν να δουν Sentai k rangers!!!
Skyranger
Skyranger
Super Ranger
Super Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 610
Ημερομηνία εγγραφής : 13/02/2011
Ηλικία : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Zyuranger vs MMPR Season 1 - Σελίδα 2 Empty Απ: Zyuranger vs MMPR Season 1

Κυρ Φεβ 13, 2011 7:41 pm
DESTRO έγραψε:Παιδιά που μπορώ να δω τα zyu ranger όλα με αγγλικούς υπότιτλους??Έχω δει μόνο ως το 5 μετά τα κάνει κάποια ομάδα?

Μόνο μέχρι το επισόδειο 31 έχουν υποτιτλιστεί. Εγώ τα είχα βρει στη σελιδα super sentai planet .com, αλλά μόλις τώρα είδα οτι υπάρχουν τα λινκ κ στην εξωτερική σελιδα αυτου του forum. Mexri to 10 eida k ine poli oraia! Vevaia o kathenas exei ta gousta tou! To proto episodio den ine toso oraio gia mena, alla ta ipoloipa skizoun!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης