Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Fairy Tail

+12
bond tail
MixalisSSJ
teo1323
kokkorelos
stefos
Costascss
Green Rider
plousmike
Red Forever
don mpertas
XameR_GT
lelouch
16 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
XameR_GT
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 11220
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2010
https://www.youtube.com/user/xoulisgt?feature=mhee

Fairy Tail - Σελίδα 2 Empty Απ: Fairy Tail

Τετ Μαρ 07, 2012 3:32 pm
Εχω παιξει στο psp το ft game και ηταν ωραιο αλλα εχει πολλους διαλογους και δεν καταλαβαινα τπτ οποτε εφαγε ban,κριμα.
XameR_GT
XameR_GT
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 11220
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Aθηνα.
https://www.youtube.com/user/xoulisgt?feature=mhee

Fairy Tail - Σελίδα 2 Empty Απ: Fairy Tail

Τρι Απρ 03, 2012 4:25 pm
Μολις ειδα το επεισοδιο 122.πολυ πωρωση cheers ,αφηνει υποννοιες οτι ολο το main cast πεθαινει και στο τελος δειχνει εναν νεο ηρωα της fairy tail μαζι με την φραση 7 χρονια μετα Very Happy
Πωπω εχω τρελη αγωνια για το επομενο!!
XameR_GT
XameR_GT
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 11220
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Aθηνα.
https://www.youtube.com/user/xoulisgt?feature=mhee

Fairy Tail - Σελίδα 2 Empty Απ: Fairy Tail

Τρι Απρ 03, 2012 4:57 pm
H πωρωτικη σκηνη Very Happy

Costascss
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
Fairy Tail - Σελίδα 2 3_zps4d69e2b4
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Ηλικία : 31
Τόπος : Αθήνα

Fairy Tail - Σελίδα 2 Empty Απ: Fairy Tail

Πεμ Απρ 19, 2012 10:26 pm
Είχα δει κάποια επεισόδια και είναι ωραίο αλλά είναι ολοφάνερο ότι είναι αντιγραφή του One Piece.
Το αστείο είναι ότι μετά το αντιγράφουν ολοφάνερα πολλά νέα anime.

Υπάρχει section γι'αυτό στο forum εδώ: [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

PS: Συγχώνευσα τα δύο θέματα.
XameR_GT
XameR_GT
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 11220
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Aθηνα.
https://www.youtube.com/user/xoulisgt?feature=mhee

Fairy Tail - Σελίδα 2 Empty Απ: Fairy Tail

Παρ Απρ 20, 2012 4:32 pm
Καμια σχεση με αντιγραφη το αδικεις!Που κολλανε οι πειρατες με τη μαγεια?Αν λες το σχεδιο εχουν καποια κοινα στοιχεια αλλα δεν το κανει κοπια σε καθε σημειο και οχι αξιο να το δει καποιος.Μην φανατιζεσαι.
Costascss
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
Fairy Tail - Σελίδα 2 3_zps4d69e2b4
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Ηλικία : 31
Τόπος : Αθήνα

Fairy Tail - Σελίδα 2 Empty Απ: Fairy Tail

Παρ Απρ 20, 2012 5:56 pm
Δεν φανατίζομαι και γι'αυτό θα το δω κάποια στιγμή μόλις βρω χρόνο, απλά λέω ότι βλέπω. Αυτό το λένε όλοι όσοι έχουν δει το One piece, δεν είμαι μόνο εγώ.

Οι ομοιότητες δεν είναι μόνο στο σχέδιο των χαραχτήρων αλλά και στον χαραχτήρα τους. Επίσης και σε πολλά άλλα σημεία.
Τον μόνο ήρωα που δεν έχουν αντιγράψει είναι ο Luffy I love you
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


Με τα παραπάνω εννοώ ότι απλά είναι επηρεασμένο από το One Piece όχι ότι
είναι στηριγμένο σε αυτό εξολοκλήρου. Όπως για παράδειγμα το One Piece
είναι επηρεασμένο από το Dragon Ball.
XameR_GT
XameR_GT
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 11220
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Aθηνα.
https://www.youtube.com/user/xoulisgt?feature=mhee

Fairy Tail - Σελίδα 2 Empty Απ: Fairy Tail

Παρ Απρ 20, 2012 6:43 pm
Eπηρεασμενο στο σχεδιο και μονο!Πλεον ομως εχουν ξεφυγει οι ομοιοτητες.πχ δες πλεον πως ειναι ο Gildarz
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Πιστευω κακος των αλλξαν αλλα τελος παντων.Ο Natsu στα πρωτα επεισοδια ειναι φτυστος ο Λουφι btw!
Costascss
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
Fairy Tail - Σελίδα 2 3_zps4d69e2b4
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Ηλικία : 31
Τόπος : Αθήνα

Fairy Tail - Σελίδα 2 Empty Απ: Fairy Tail

Σαβ Απρ 21, 2012 4:15 am
xamergt έγραψε:Eπηρεασμενο στο σχεδιο και μονο!
Διαφωνώ!

xamergt έγραψε:Πλεον ομως εχουν ξεφυγει οι ομοιοτητες.πχ δες πλεον πως ειναι ο Gildarz
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Δεν έχω φτάσει μέχρι εκεί αλλά και η αδελφή μου που είναι εκεί (μάλιστα, σήμερα είδε το τελευταίο επεισόδιο) μου λέει ότι έχει ξεφύγει τελείως και δεν μοιάζει πια καθόλου στο one piece.
Σε δύο πράγματα μοιάζουν ακόμα, στο ότι έχουν και τα δύο πολύ ecchi αλλά δεν τα χαραχτηρίζουν έτσι και στο ότι και τα δύο αξίζει να τα παρακολουθείς.


xamergt έγραψε:Πιστευω κακος των αλλξαν αλλα τελος παντων.Ο Natsu στα πρωτα επεισοδια ειναι φτυστος ο Λουφι btw!
Δεν νομίζω, γιατί το λες αυτό, επειδή συνεχώς χαμογελούσε και ήταν χαζός και αυτός?
Πάντως και οι δύο το παίζουν χαζοί αλλά είναι ιδιοφυΐες (κατά κάποιον τρόπο).
XameR_GT
XameR_GT
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 11220
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Aθηνα.
https://www.youtube.com/user/xoulisgt?feature=mhee

Fairy Tail - Σελίδα 2 Empty Απ: Fairy Tail

Σαβ Απρ 21, 2012 9:51 am
Οχι απλος αρχικα εμοιαζε με τον τυπα που εδειξες και φανηκε η αλλαγη να εγινε λογο δεν ξερω μπηχτων οτι ειναι κοπια απο αλλο άνιμε?Δεν ειχε δικαιολογια η αλλαγη χτενισματος!Επισης το σεξουαλικο με τις μπαλονατες κοπελες το εχει και το op ε?Και παλι αυτο ειναι λογος ομοιοτητας και αντιγραφης(οτι ειναι κατωτερο??) ?Δεν συμφωνω τοσο!Το κακο ειναι σου ειπα οτι λιγα αρκ θυμαμαι που να μου μενουν οι μαχες και οι κακοι!
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Fairy Tail - Σελίδα 2 Empty Απ: Fairy Tail

Σαβ Απρ 21, 2012 11:02 am
Για τί το θεμά χρειάζεται λίγη έρευνα :

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Οι τυπάδες απλά είναι της ίδιας γενιάς,επηρεασμένοι από τα ίδια πράγματα,με παρόμοιο τρόπο ζωής και ερεθίσματα,λογικό είναι να δημιουργούν κάτι παρόμοιο.Το να συγκρίνει κανείς το Fairy Tail με το One Piece είναι σαν να συγκρίνει κανείς δύο αδέρφια.Μοιάζουν ίδιοι,παρόμοια ερεθίσματα κλπ,αλλά διαφορετικά μεταξύ τους.

Αυτό φαίνεται γίνεται ανα έτη με αρκετά δημοφιλή ζευγάρια όπως Osamu Tezuka και Shotaro Ishinomori,Tetsuo Hara και Hirohiko Araki,Kazuhiko Shimamoto και Michiru Adachi και πάει λέγοντας.Το θέμα είναι ότι όταν δημιουργούν χαρακτήρες κάτι έχουν από πίσω και τους δημιουργούν :

πχ ο Natsu[Fairy Tail] και ο Haru[Rave Master] του Mashisma όπως και ο Luffy[One Piece] του Oda είναι επηρεασμένοι από τον Goku και είναι ίδιοι σε έναν βαθμό.Τρανταχτές διαφορές : ο Luffy είναι χαζός από την φύση του,ο Natsu και ο Haru όχι.Ο Luffy παίζει με την αθώα παιδική πλευρά του Goku,ενώ οι Haru και Natsu παίζουν με την πιο ενήλικη έκδοση του Goku και την πονηριά του.

Ή όταν βλέπουν την Nami και την Robin ο Oda και τις κοπέλες του Fairy Tail και την κοπέλα του Haru[Rave Master] ο Mashima σκέφτονται την Bulma.Και πολλά άλλα.

Θα δείς Κώστα,με τα χρόνια θα πάψουν να μοιάζουν τόσο πολύ όσο φαίνεται.Ήδη τα μάνγκα είναι γεμάτα διαφορές στο σχέδιο.Συμβαίνει συχνά και θα ξανασυμβεί.Όταν είχαν εκδοθεί το Hokuto no Ken και το JoJo's Bizzare Adventure στο Jump το ’82,όλοι νόμιζαν ότι ο Tetsuo Hara δούλευε ως σχεδιαστής για τον Buronson[Hokuto no Ken] και για τον Araki[JoJo]...όταν δήλωσαν πως όχι και πως απλά είναι από την ίδια γενιά,με παρόμοια ερεθίσματα κλπ,οι αναγνώστες τα παίξαν.Και τα δύο κόμικς ήταν και τα δύο στο ίδιο περιοδικό,όχι όπως το One Piece και το Fairy Tail,Rave Master.Τώρα πια,το στύλ ζωγραφικής των δύο,δεν έχει σχεδόν καμιά ομοιότητα.

Costascss
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
Fairy Tail - Σελίδα 2 3_zps4d69e2b4
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Ηλικία : 31
Τόπος : Αθήνα

Fairy Tail - Σελίδα 2 Empty Απ: Fairy Tail

Σαβ Απρ 21, 2012 3:50 pm
xamergt έγραψε:Οχι απλος αρχικα εμοιαζε με τον τυπα που εδειξες και φανηκε η αλλαγη να εγινε λογο δεν ξερω μπηχτων οτι ειναι κοπια απο αλλο άνιμε?Δεν ειχε δικαιολογια η αλλαγη χτενισματος!Επισης το σεξουαλικο με τις μπαλονατες κοπελες το εχει και το op ε?Και παλι αυτο ειναι λογος ομοιοτητας και αντιγραφης(οτι ειναι κατωτερο??) ?Δεν συμφωνω τοσο!Το κακο ειναι σου ειπα οτι λιγα αρκ θυμαμαι που να μου μενουν οι μαχες και οι κακοι!
Εγώ μιλούσα για τον Νάτσου που έλεγες ότι μοιάζει με τον Luffy (δεν το νομίζω).

^Red είναι της ίδιας γενιάς και όπως είπα το One piece είναι επηρεασμένο από το Dragon Ball αλλά το One piece όμως βγήκε πρώτο και δεν θυμίζει τόσο το DB. Αντίθετα το Fairy Tail που βγήκε μετά θα μπορούσε να μην θυμίζει τόσο το OP.
Έχουν ήδη σταματήσει να μοιάζουν.
Α, και δεν λέω ότι επίτηδες το έκανε ίδιο με το One Piece αλλά είναι σπαστικό που δεν φρόντισε να διαφέρει.
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Fairy Tail - Σελίδα 2 Empty Απ: Fairy Tail

Σαβ Απρ 21, 2012 4:41 pm
Ε,σε κάποια είναι αδύνατο να το αποφύγει,ιδίως αν λάβουμε υπ’όψην ότι ο Gildarts είναι επηρεασμένος από έναν κακό[ή κάπιον δάσκαλο...ξεχνώ] από την αρχή του Rave Master και τον είχε σούπερ δυνατό κλπ ο Μάσιμα πρίν ο Όντα πετάξυ την ιδέα του ότι ο Σάνκς είναι και αυτό φοβερά δυνατός,αλλά ναι έμοιαζαν κάπως στο σχέδιο.

Κυρίως,αρκετοί χαρακτήρες του Fairy Tail είναι βασισμένοι[σχεδιαστικά πάντα] σε παλιούς χαρακτήρες του Rave Master που βγήκε μόλις δύο χρόνια αργότερα από το OP.Και τότε γινόταν χαμός μιας και μοιάζαν υπερβολικά πολύ μεταξύ τους τα σχέδια.

Σε ένα πρόσφατο crossover του Rave με το Fairy Tail,οι χαρακτήρες μεταξύ των χαρακτήρων είναι αδύνατο να φανούν γιατί έχει εξελιχθεί πάρα πολύ το στύλ του Μάσιμα τα 7 τελευταία χρόνια.

Πάντως μην το αφήνεις να σου την σπάει.Εδώ επι χρόνια ο Κένσιρο και ο Τζόσεφ και Τζό Τζόσταρ ήταν τρείς ολόιδιοι χαρακτήρες σχεδιαστικά,από δυο διαφορετικούς ανθρώπους,στο ίδιο περιοδικό με παρόμοια συμπεριφορά και αν δεν τους έβλεπες στο μάνγκα τους,δεν ήξερες ποιος ήταν ποιός.Και τότε δεν υπήρχε και διαδίκτυο. lol! Εκεί ήταν το σπαστικό.Αυτό δεν είναι τίποτα.Αν πάμε και πιο πίσω,παρ’ότι ο Ισινομόρι αποφοίτησε με τον Ναγκάι από την σχολή Καλών Τεχνών και λογοτεχνιάς,τα στύλ και των δύο στην αρχή της καριέρας τους,ήταν ολόιδια με του Τεζούκα,που ήταν ακόμα ζωντανός...τρείς...ο καθένας με μια ή και δύο σειρές...στα ίδια περιοδικά.Εκεί να δείς σπάσιμο! lol! lol! lol! lol!
Costascss
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
Fairy Tail - Σελίδα 2 3_zps4d69e2b4
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Ηλικία : 31
Τόπος : Αθήνα

Fairy Tail - Σελίδα 2 Empty Απ: Fairy Tail

Κυρ Απρ 22, 2012 10:49 pm
Όπα, άρα έκανα λάθος τόσο καιρό: Νόμιζα ότι το Rave master βγήκε παραπολύ μετά το Fairy Tail. Και ότι είχε αντιγράψει τους ήρωες του FT. Όπως πχ τον Plue.
Τότε γιατί άρχισαν να μιλούν για αυτό στα forums τα τελευταία 2 χρόνια?
Red Forever έγραψε:Πάντως μην το αφήνεις να σου την σπάει.
Το έχω πει πολλές φορές, δεν μου την σπάει. Δεν μου τη σπάει επειδή και αυτό είναι πολύ καλο και επειδή θεωρώ ότι δεν έγινε σκόπιμα.
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Fairy Tail - Σελίδα 2 Empty Απ: Fairy Tail

Κυρ Απρ 22, 2012 11:39 pm
Νομίζω επειδή το άνιμε του Rave Master τέλειωσε πρόωρα και το αφήσαν,καθώς και η Tokyopop αν θυμάμαι καλά,δεν τελείωσε την μετάφραση στην σειρά και έτσι πήγε λίγο στράφι το Rave.Μπορεί να φταίει ότι ήταν και η πρώτη του δουλεία και χωρίς να έχει πρηγούμενη πείρα ως βοηθός[όποιος βλέπει Bakuman θα καταλάβει τι εννοώ].

Και κάτι προσωπικό;Το FT είναι μίλια ανώτερο του RM μόνο και μόνο από το background του και τον αέρα που έχει.
Costascss
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
Fairy Tail - Σελίδα 2 3_zps4d69e2b4
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Ηλικία : 31
Τόπος : Αθήνα

Fairy Tail - Σελίδα 2 Empty Απ: Fairy Tail

Κυρ Απρ 22, 2012 11:46 pm
^Γι'αυτό ακούω να μιλάνε μόνο για το manga του Rave?!
Red Forever έγραψε:[όποιος βλέπει Bakuman θα καταλάβει τι εννοώ]
Το έχω καιρό στα υπόψιν και τώρα έλεγα να το αρχίσω. Το είχα για πολύ καλό αλλά τώρα πρόσφατα το είδε ένας φίλος μου και μου είπε ότι είναι μάπα. Δηλαδή να μην το αρχίσω?
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Fairy Tail - Σελίδα 2 Empty Απ: Fairy Tail

Δευ Απρ 23, 2012 12:44 am
^Καθόλου μάπα δεν είναι.Είναι από τους δημιουργούς του Death Note και μάλιστα δείχνουν τον καλύτερο τους εαυτό και πάλι,από αρχή μέχρι και το τέλος.
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης