Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Mobile Suit Gundam Seed Battle Destiny Empty Mobile Suit Gundam Seed Battle Destiny

Σαβ Δεκ 31, 2011 5:38 pm
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

To καινούργιο παιχνίδι Gundam θα είναι αυτή την φορά από την Artdink[Gundam Battle Series,Macross Frontier Series] αλλά θα είναι ξύλου αυτή την φορά.Και με κεντρικό θέμα το Gundam Seed και τα παραγωγά του για το Playstation Vita.

Αχ....γιατί;ΓΙΑΤΙ;;;;ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΟΥΝ ΤΗΝ ΠΙΟ ΑΘΛΙΑ,ΑΠΟΤΡΟΠΑΙΑ ΚΑΙ ΧΑΖΗ ΣΕΙΡΑ;ΓΙΑΤΙ;ΓΙΑ-

Mobile Suit Gundam Seed

Mobile Suit Gundam Seed Destiny

Mobile Suit Gundam Seed C.E. 73 Stargazer

Mobile Suit Gundam Seed Astray

Mobile Suit Gundam Seed X Astray

Mobile Suit Gundam Seed Vs. Astray

Mobile Suit Gundam Seed MSV


Destiny Gundam,Impulse Gundam,Strike Freedom Gundam,Akatsuki,Aegis Gundam,Justice Gundam,Gundam Astray Blue Frame Second Rev. και το Gundam Astray Red Frame Rev.

Shocked Shocked Θα...θα έχουμε και το Astray μέσα;...Σε αυτήν την περίπτωση...έγινε κάπως καλύτερο το παιχνίδι.

Upadte # 1 :

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Το παιχνίδι θα βγεί αυτή την άνοιξη.Επίσης,βλεπώ καλά; Shocked Το Red Frame έχει διπλό το Gerbera Straight σπαθί; Shocked ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ!!!!!!!!! cheers

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ,ένα Upadate.Και είναι ένα βίντεο.Πρακτικά είναι σαν τους προηγούμενους τίτλους της Artdink για τα Gundam...αλλά βάλαν και κάτι από τα παιχνίδια Macross τους;Μπορεί να κάνουν πουλάκια τα μάτια μου βέβαια.



Update # 2 :

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Λοιπόν,το παιχνίδι θα έχει και εβδομαδιαίες προκλήσεις που θα κατεβάζει ο χρήστης online και θα επιστρετεύει την βοήθεια άλλων παιχτών για να κερδίσει ένα wallpaper,για το VITA κάθε βδομάδα,δωρεάν πάντα όλα.

Το παιχνίδι επίσης θα διαλέγει κάποιους νικητές για να πουν πως να είναι το wallpaper και το challenge της επόμενης εβδομάδας.

Το παιχνίδι βγαίνει στις 7 Ιουνίου.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Red Forever στις Τετ Μάης 09, 2012 1:25 pm, 2 φορές συνολικά
plousmike
plousmike
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6311
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2011
Ηλικία : 36
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ!

Mobile Suit Gundam Seed Battle Destiny Empty Απ: Mobile Suit Gundam Seed Battle Destiny

Τετ Ιαν 18, 2012 7:56 pm
δεν έχω ιδέα από Gundam...δεν έχω δεί ποτέ μου, αλλά ξέρω ότι έφτιαξαν προς τιμήν του ένα τεράστιο ρομπότ στην Ιαπωνία. (είναι τρελοί αυτοί οι Ιάπωνες!!) πάντως από το λινκ που έδωσες βλέπω ωραία γραφικά, δεν θα είναι άσχημο, ειδικά αν πέφτει βρωμόξυλο!
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Mobile Suit Gundam Seed Battle Destiny Empty Απ: Mobile Suit Gundam Seed Battle Destiny

Τετ Ιαν 18, 2012 8:27 pm
Αν θες ωραίο βρωμόξυλο,στυλάτο και κλασσικό με gundam[και γενκότερα ρομπότ],δες το Gundam Vs Gundam του PSP,που έχω κάνει και review για αυτό.

Δεν είναι όλες οι σειρές Gundam που αξίζουν πάντως,τα ωραία σχέδια των ρομπότ μπορεί να ξεγελάσουν.
plousmike
plousmike
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6311
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2011
Ηλικία : 36
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ!

Mobile Suit Gundam Seed Battle Destiny Empty Απ: Mobile Suit Gundam Seed Battle Destiny

Τετ Ιαν 18, 2012 8:43 pm
κοίτα γενικά προτιμάω πιο old style βρωμόξυλο στυλ street fighter, mortal kombat, tekken. αλλά δεν θα με χαλάσει αν το δω και σε αυτό, φαντάζομαι όμως ότι οι κινήσεις θα είναι πολύ πιο περιορισμένες.
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Mobile Suit Gundam Seed Battle Destiny Empty Απ: Mobile Suit Gundam Seed Battle Destiny

Τετ Ιαν 18, 2012 9:29 pm
Καθόλου,αντιθέτως,στο 3D οι στρατηγικές για τις κινήσεις μπορεί να διαφέρουν,αλλά είναι ίσες,πιθανώς και περισσότερες με αυτές των 2D.
plousmike
plousmike
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6311
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2011
Ηλικία : 36
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ!

Mobile Suit Gundam Seed Battle Destiny Empty Απ: Mobile Suit Gundam Seed Battle Destiny

Τετ Ιαν 18, 2012 9:41 pm
κινήσεις ξύλου ή επιθέσεις μιλάμε? πόσο ξύλο δλδ μπορεί να δώσει ένα τεράστιο ρομπότ? φαντάζομαι ότι είναι ιδιαίτερα δύσκολο να αποδώσουν κινήσεις κλωτσιάς, και άλλες.
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Mobile Suit Gundam Seed Battle Destiny Empty Απ: Mobile Suit Gundam Seed Battle Destiny

Τετ Ιαν 18, 2012 10:24 pm
Δεν πάει ακριβώς έτσι,πάει πιο πολλύ ελαφριές - βαριές ή κοντινές και μακριές επιθέσεις,συνήθως σε τέτοια παιχνίδια[3D ξύλου].

Πόσο ξύλο μπορεί να δώσει ένα ρομπότ...αν λάβεις υπ’όψην σου ότι ένα από τα πιο βαρία ρομπότ,μπορεί να κάνει μαγκίες με light saber και αμέσως να το γυρίσει σε κινήσεις capoeira χωρίς να ιδρώσει,λέει πολλά. Very Happy





και για να τρελαθείς λιγάκι :



plousmike
plousmike
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6311
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2011
Ηλικία : 36
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ!

Mobile Suit Gundam Seed Battle Destiny Empty Απ: Mobile Suit Gundam Seed Battle Destiny

Τετ Ιαν 18, 2012 10:29 pm
ναι αλλά φεύγει από την έννοια του βρωμόξυλου που ευχαριστιέσαι όταν βλέπεις π.χ street fighter. εδώ έχεις lazer,πυραυλάκια, light saber όπως είπες και τέτοια...εγώ πάλι ψοφάω για κλωτσομπούνι που να πηγαίνει σύννεφο!!
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Mobile Suit Gundam Seed Battle Destiny Empty Απ: Mobile Suit Gundam Seed Battle Destiny

Τετ Ιαν 18, 2012 11:12 pm
Δηλαδή τα δύο τελευταία βίντεο με τους δύο που πλακώνονταν σαν τον Kenshiro και τον Ryu δεν σου έκαναν εντύπωση; Razz Πάντως καθαρό,καθαρό βρωμόξυλο σε 3D...νομίζω μόνο το To Aru Majutsu no Index και το Hitman Reborn Kizuna στο PSP.







EDIT : Καλά,κοιμάμαι όρθιος Sleep .Δες και Dragon Ball Budokai Tenkaichi 1,2,3,Tag VS και Naruto Ultimate Ninja Storm 1,2,Generations για το PS2,PSP,PS360 και Wii.

Edit 2 : Καλύτερο παράδειγμα για το Gundam δεν θα βρώ ποτέ.Ιδού,παρά τα laser και τα πυρηνικά :

plousmike
plousmike
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6311
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2011
Ηλικία : 36
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ!

Mobile Suit Gundam Seed Battle Destiny Empty Απ: Mobile Suit Gundam Seed Battle Destiny

Πεμ Ιαν 19, 2012 12:03 am
το budokai tenchaichi 3 το έχω δεί, πολύ καλό μπορώ να πώ.
αυτό είναι 2 διαστάσεων, αλλά δες και πες μου εντυπώσεις....
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Mobile Suit Gundam Seed Battle Destiny Empty Απ: Mobile Suit Gundam Seed Battle Destiny

Πεμ Ιαν 19, 2012 12:19 am
Χίλιες φορές Street Fighter Alpha 3 και Street Fighter 3...ε...αυτή η έκδοση του PS2.Αλλά αν θες το 4,περίμενε τουλάχιστον να βγει το τελευταίο update πριν το 5,γιατί προβλέπω οτι θα έχουν ακόμα πολλά updates στο παιχνίδι...και δυστυχώς δεν θα είναι δωρεάν.
plousmike
plousmike
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6311
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2011
Ηλικία : 36
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ!

Mobile Suit Gundam Seed Battle Destiny Empty Απ: Mobile Suit Gundam Seed Battle Destiny

Πεμ Ιαν 19, 2012 12:26 am
τώωωωωρα το 4? το έχω λιώσει εδώ και πολύ καιρό. είμαι πολύ fan του αθλήματος! KEN MASTERS FOREVER!!!!! έχω παίξει και το απλό, και το super και το arcade του 4.
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Mobile Suit Gundam Seed Battle Destiny Empty Απ: Mobile Suit Gundam Seed Battle Destiny

Πεμ Ιαν 19, 2012 1:51 am
Ωχ,καημένε...σε κατακλέψαν. Razz Περίμενε τώρα ίδιο τροπάριο με το Street Fighter II και τουλάχιστον άλλα 15 updates.
plousmike
plousmike
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6311
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2011
Ηλικία : 36
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ!

Mobile Suit Gundam Seed Battle Destiny Empty Απ: Mobile Suit Gundam Seed Battle Destiny

Πεμ Ιαν 19, 2012 2:13 am
street fighter II? τι εννοείς?
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Mobile Suit Gundam Seed Battle Destiny Empty Απ: Mobile Suit Gundam Seed Battle Destiny

Πεμ Ιαν 19, 2012 2:26 am
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Και δεν σου λέω να μετρήσεις τις Arcade εκδόσεις...όχι οτι δεν κερδίζουν κερατιάτικα από κει...γενικώς χαμός...και γενικώς,θα συνεχίσουν το τροπάριο του λίγα και ασήμαντα updates σε κάθε expansion και τι άλλο θα βγάλουν...που θα πάει...μέχρι το Super Giga Street Fighter IV Super Ultra Turbo Fighting Arcade Wild Mix ReMix HD Blu Ray Wide Screen Extra Edition

Έχουμε χρόνο ακόμα...μα το θεό,δοκίμασε το Street Fighter Alpha 3 και το Street Fighter III : 3rd Strike και θα χαρείς όχι απλά βρωμόξυλο,αλλά και καλό Street Fihgter σε αυτούς τους δύο τίτλους.
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης