Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Review: Choujuu Sentai Liveman  Empty Review: Choujuu Sentai Liveman

Τρι Σεπ 20, 2011 6:38 pm
Σεναριο 10: Academia Island is an elite school that various genius students from across the globe attend. Among them are Yuusuke Amamiya, Jou Oohara, Megumi Misaki, who with Takuji Yano, and Mari Aikawa sought to create a suit strong enough for space exploration. However, three of their fellow classmates and dear friends, Kenji Tsukigata, Rui Senda, and Gou Omura, felt their talents are being wasted and leave to join an evil organization called Volt where offers them to raise their full scientific potential. As a result, when Yuusuke and company saw them leaving, Kenji draws a gun on the three with Takuji and Mari taking the fatal blow. Soon after, one of the professors at the school, Professor Hoshi, pitches in to help Yuusuke and his friends complete the suits so they can serve to prepare against Volt.
Two years later, with that Kenji, Rui, and Gou now known as Doctors Kemp, Mazenda, and Oblar, Volt begins its attack by devastating Academia Island. As a result, Yuusuke, Jou, and Megumi take up the suits they created and becom the Liveman to battle against their former classmates and Volt. Though they managed to get Gou to leave Volt, the organization recruits new members in Doctor Ashura and the aliens Guildos and Butchy. Soon after, the Livemen are joined by Tetsuya and Jun'ichi, the respective younger brothers of Takuji and Mari, while learning that there is a darker agenda behind Volt that only its leader Bias knows.
Ηρωες-καλοι 10: Καταπληκτική ανάπτυξη χαρακτήρων και φοβεροί όλοι τους σαν χαρακτήρες. Τελικά το 3+2 μοντέλο τα σπάει!
Kακοί 10: Καθόλου τυχαίο που 2 ηθοποιοί από αυτούς εμφανίστηκαν ξανά σαν κακοί σε Jetman & Dairanger
Μechas-μαχες 8: Δεν ξετρελάθηκα από τα mecha τους αλλά είδαμε μάχες επικές
Οπλά 9 : Πανέμορφα όλα. Ωραίο και το biomotional buster
Στολες 10: Aπό τις πιο όμορφες στολές όλων των εποχών!
Αρχή σειράς 10: Από τα πρώτα επεισόδια παθαίνεις ένα σοκ με τα συνταρακτικά γεγονότα!
Tέλος σειράς 10: Ευχάριστο και ταυτόχρονα δυσάρεστο. Αναμενόμενο θα έλεγα
Μουσική 10: Για μένα αυτή η σειρά έχει το καλύτερο soundtrack ever, τίγκα στις κομματάρες τα cds της σειράς! cheers
Τελικη ετυμηγορια 9.6: Φανταστική σεζόν. Τελικά οι παλιές σειρές είναι η μία καλύτερη από την άλλη. Αν σας άρεσαν οι Jetman, Maskman, Dairanger τότε δείτε τη και θα με θυμηθείτε cheers
plousmike
plousmike
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6311
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2011
Ηλικία : 36
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ!

Review: Choujuu Sentai Liveman  Empty Απ: Review: Choujuu Sentai Liveman

Παρ Μαρ 09, 2012 4:22 pm
Την παίδευα εδώ και καιρό την συγκεκριμένη σεζόν, ε και σήμερα δεν ξέρω τί με έπιασε και κάθισα και είδα όλα όσα μου είχαν μείνει! Από την αρχή λέω ότι η σεζόν είναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ και μην πάρετε παράδειγμα από εμένα τον στούρνο που την άφηνα και την ξανάπιανα κάθε λίγο και λιγάκι. Πραγματικά αξίζει πολλά αυτή η σεζόν! Πάμε λοιπόν και στο ζουμί...



Σενάριο 10: Πραγματικά καλοδουλεμένο σενάριο από πολλές απόψεις. Βλέπεις ότι είναι τόσο παλιά σεζόν και έχουν φτιάξει κάτι επεισόδια απίστευτα ωραία και ενδιαφέροντα χωρίς να σε κάνουν να βαριέσαι ούτε για μια στιγμή. Αρκετά πρωτότυπο, με φοβερούς χαρακτήρες είτε καλοί είτε κακοί ήταν αυτοί. Τονίζω το πρωτότυπο γιατί θα δείτε ότι οι τύποι έφτιαξαν επεισόδια τόσο ωραία σε τέτοια εποχή που είναι άξιο απορίας για πιο λόγο δυσκολεύονται να φτιάξουν καλά επεισόδια σήμερα.

Ήρωες-Καλοί 10: Θα συμφωνήσω με τον προλαλήσαντα και θα πω το ίδιο...Φοβερή ανάπτυξη χαρακτήρων. Προσωπικά δεν με ενθουσίασε το 3+2 διότι τους έβαλαν πολύ στο τέλος, ίσως άμα ήταν πιο νωρίς να μου έκανε άλλη αίσθηση. Πάντως ειδικά η πρώτη τριάδα ήταν πραγματικά all the money όλοι τους. Χαρακτήρες που κόλλησαν άψογα με τους ρόλους τους και το έδειξαν με τον καλύτερο τρόπο.

Κακοί 10: Δεν έχω δει Jetman & Dairanger, αλλά εφόσον έχει τέτοιους κακούς, θα τις δώ! Επίσης φοβερή ανάπτυξη χαρακτήρων, με παρουσίαση όλου του συναισθηματικού κόσμου του κάθε κακού. Τους έβλεπες και ένιωθες ότι το ζούσες ένα πράγμα...Πάρα πολύ καλοί όλοι τους. Θα είχα αμφιβολίες για τους δύο εξωγήινους κακούς, αλλά το σύνδεσε τόσο ωραία στο τέλος που δεν μπορώ να πω κάτι κακό!

Μechas-Μάχες 9: Τα Mecha και εμένα δεν με εντυπωσίασαν, αλλά όπως είπε και ο Jim οι μάχες ήταν φοβερές. Πολύ ξύλο σε κάθε επεισόδιο! (Ευχαριστιέσαι να βλέπεις, ένα πράμα!!)

Όπλα 9 : Όλα πολύ ωραία με κορυφή φυσικά το Βiomotion Βuster. (Ειδικά η μουσική που έπαιζε όταν το χρησιμοποιούσαν ήταν φανταστική!)

Στολές 10: Δεν θα πω από τις πιο όμορφες, αλλά σίγουρα ήταν κορυφή για την εποχή τους γι αυτό και θα τους δώσω το 10αράκι Wink

Αρχή σειράς 10: Δεν έχει προλόγους και μλκιες εδώ....κατευθείαν στο ζουμί!!!! Σε βάση στην κατάσταση πριν προλάβεις να πεις κύμινο! Πάρα πολύ ωραίο opening σεζόν!

Tέλος σειράς 10: Η αλήθεια είναι ότι το περίμενα πιο epic αλλά όχι ότι με χάλασε και αυτό που έδειξε. Ήταν πάρα πολύ καλό για τέλος σεζόν χωρίς πολλά-πολλά.

Μουσική 10: ΑΝ είχε 11 θα του έβαζα! Η ΜΟΥΣΙΚΗ ΤΑ ΣΠΑΕΙ σε αυτή τη σεζόν! Είναι ότι καλύτερο έχω δεί από PR, SS, KR σε θέμα μουσικής! Τέλεια δουλειά και μπράβο τους!


Τελική Ετυμηγορία 9.8: Από τις καλύτερες σεζόν που έχω δεί. Στην αρχή ήμουν πολύ επιφυλακτικός γιατί δεν μου πολυαρέσουν τα "παλιά" αλλά στην συγκεκριμένη έχασα τη μπάλα. Την ευχαριστήθηκα όσο δεν πάει, από το πρώτο μέχρι το τελευταίο επεισόδιο. Όποιος δεν την έχει δεί, για μένα κάνει μεγάλη πατάτα! απλά ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ!
XameR_GT
XameR_GT
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 11220
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Aθηνα.
https://www.youtube.com/user/xoulisgt?feature=mhee

Review: Choujuu Sentai Liveman  Empty Απ: Review: Choujuu Sentai Liveman

Παρ Μαρ 09, 2012 4:29 pm
Ωραια τα review σας αλλα jim το σεναριο που δεν ξερω απο που το εκανες paste ειναι σαν σποιλερ οποτε καλο θα ηταν να εγραφες κατι δικο σου.ΑΛηθεια γιατι δεν εγραψες;Μου φανηκε λες και το εκανες επειδη δεν σου εμεινε κατι να πεις Razz LiveRed
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Review: Choujuu Sentai Liveman  Empty Απ: Review: Choujuu Sentai Liveman

Παρ Μαρ 09, 2012 4:40 pm
Απλώς βαριόμουν τότε και ήταν πλήρες του wikipedia. ΟΚ θα γράψω κάτι άλλο Razz
XameR_GT
XameR_GT
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 11220
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Aθηνα.
https://www.youtube.com/user/xoulisgt?feature=mhee

Review: Choujuu Sentai Liveman  Empty Απ: Review: Choujuu Sentai Liveman

Παρ Μαρ 09, 2012 4:41 pm
Oντως γιατι εγω ετοιματζιδικα review δεν γουσταρω lol!
plousmike
plousmike
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6311
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2011
Ηλικία : 36
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ!

Review: Choujuu Sentai Liveman  Empty Απ: Review: Choujuu Sentai Liveman

Παρ Μαρ 09, 2012 4:49 pm
χαχαχαχαχα αυτά είναι!!! Ή έχουμε προσωπικότητα ή τίποτα! ε Δημήτρη? χαχαχαχαχα
XameR_GT
XameR_GT
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 11220
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Aθηνα.
https://www.youtube.com/user/xoulisgt?feature=mhee

Review: Choujuu Sentai Liveman  Empty Απ: Review: Choujuu Sentai Liveman

Παρ Μαρ 09, 2012 5:05 pm
Ε ναι ερασιτεχνικα αλλα καλα Wink
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Review: Choujuu Sentai Liveman  Empty Απ: Review: Choujuu Sentai Liveman

Παρ Μαρ 09, 2012 5:45 pm
xamergt έγραψε:Oντως γιατι εγω ετοιματζιδικα review δεν γουσταρω lol!

Ντάξει μωρέ την υπόθεση έγραψα όπως ήταν πως κάνεις έτσι Razz
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης