Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω

19χ11

3 - 50%
0 - 0%
3 - 50%
0 - 0%
0 - 0%
0 - 0%
 
Σύνολο Ψήφων: 6
 
avatar
gantonis
Legendary Ranger
Legendary Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 4861
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2010

Πώς σας φάνηκε το ενδέκατο επεισόδιο; Empty Πώς σας φάνηκε το ενδέκατο επεισόδιο;

Κυρ Μάης 01, 2011 12:07 am
Από λίγα που διάβασα και είδα ήταν όπως όλα γεμάτο αντιγραφή. Ωραία η mega mode του Ισπανού συνονόματου! Να κάτι για να μη βαριέμαι να βλέω τα ίδια! Μόλις το δω θα πω!
avatar
gantonis
Legendary Ranger
Legendary Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 4861
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2010

Πώς σας φάνηκε το ενδέκατο επεισόδιο; Empty Απ: Πώς σας φάνηκε το ενδέκατο επεισόδιο;

Κυρ Μάης 01, 2011 12:53 am
To είδα, ήταν ένα από τα αγαπημένα μου επεισόδια στους Shinkenger! Αυτό μου άρεσε περισσότερο, ψήφισα το καλύτερο ως τώρα, γιατί έγινε αντιγραφή μεν, αλλά με έναν τόσο ωραίο τρόπο που ξαχνάς όλα τα αρνητικά που έχουν ειπωθεί για τη σαιζόν αυτή! Επιτέλους η Saban θυμήθηκε τις παλιές, καλές μέρες. drunken
XameR_GT
XameR_GT
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 11220
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Aθηνα.
https://www.youtube.com/user/xoulisgt?feature=mhee

Πώς σας φάνηκε το ενδέκατο επεισόδιο; Empty Απ: Πώς σας φάνηκε το ενδέκατο επεισόδιο;

Κυρ Μάης 01, 2011 1:17 am
Eδωσε αερα ανανεωσης η εισαγωγη του χρυσου, αλλα σαν παλιος φαν θεωρω πως τον εβαλαν πολυ νωρις.Απο την αλλη απο πολυ νωρις η σεζον κυμαινεται σε αδιαφορα επιπεδα οποτε η γρηγορη εισαγωγη του εχει μια λογικη.Αυτος ο Αντονιο φαινεται διασκεδαστικος, σιγουρα θα κανει πλακες, δεν μου αρεσε τοσο που τους νικαγε τους εχθρους τοσο ευκολα, κρινω καπως υπερβολικες τις κινησεις του εκει.Μετα το ζορντ του ειναι λιγο αισχος.Το battle mod του ειναι εξαιρετικο και γενικα ολων των rangers.Καλο θα ηταν να τα χρησιμοποιουσαν στις μαχες,μεσα στο ζορντ δεν ειναι ψιλοαχρηστα;Το χαρακτηρισα το επεισοδιο πολυ καλο.Εχω δει και πιο ωραια προσωπικα.
avatar
gantonis
Legendary Ranger
Legendary Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 4861
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2010

Πώς σας φάνηκε το ενδέκατο επεισόδιο; Empty Απ: Πώς σας φάνηκε το ενδέκατο επεισόδιο;

Κυρ Μάης 01, 2011 1:22 am
Μόνο αυτήν τη μάχη υπερτόνισε η Toei, μην ανησυχείς! Και από πλάκες, θα έχει άφθονες! Και μου άρεσε που δεν τον έκαναν χαζό, όπως στους Shinkenger! Βελτιώθηκε η σειρά! Smile Α, έμαθα και το άλλο: το team up Shinkenger-Kamen rider decade θα είναι προφανώς μέσα στα 43 επεισόδια που θα βγάλει η Σαμπάν, έχει αγοράσει τα δικαιώματα! Very Happy


Έχει επεξεργασθεί από τον/την gantonis στις Κυρ Μάης 01, 2011 12:46 pm, 1 φορά
XameR_GT
XameR_GT
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 11220
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Aθηνα.
https://www.youtube.com/user/xoulisgt?feature=mhee

Πώς σας φάνηκε το ενδέκατο επεισόδιο; Empty Απ: Πώς σας φάνηκε το ενδέκατο επεισόδιο;

Κυρ Μάης 01, 2011 1:28 am
Kαι ο kamen rider ποιος θα ειναι;Ο masked rider; Razz
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Πώς σας φάνηκε το ενδέκατο επεισόδιο; Empty Απ: Πώς σας φάνηκε το ενδέκατο επεισόδιο;

Κυρ Μάης 01, 2011 1:40 am
Tη σύνδεση μου μέσα...ακόμα να κατέβει Neutral
XameR_GT
XameR_GT
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 11220
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Aθηνα.
https://www.youtube.com/user/xoulisgt?feature=mhee

Πώς σας φάνηκε το ενδέκατο επεισόδιο; Empty Απ: Πώς σας φάνηκε το ενδέκατο επεισόδιο;

Κυρ Μάης 01, 2011 1:46 am
Eμενα παλι πεταει, μου κατεβαζει μια ταινια 700mb σε 22 λεπτα
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Πώς σας φάνηκε το ενδέκατο επεισόδιο; Empty Απ: Πώς σας φάνηκε το ενδέκατο επεισόδιο;

Κυρ Μάης 01, 2011 1:47 am
Είναι σκατά η σύνδεση μου σήμερα Mad
ninetales
ninetales
Συντονιστής
Συντονιστής
Πώς σας φάνηκε το ενδέκατο επεισόδιο; Pbucket
Αριθμός μηνυμάτων : 997
Ημερομηνία εγγραφής : 01/11/2010
Ηλικία : 31
Τόπος : αθηνα

Πώς σας φάνηκε το ενδέκατο επεισόδιο; Empty Απ: Πώς σας φάνηκε το ενδέκατο επεισόδιο;

Κυρ Μάης 01, 2011 3:21 am
εμενα μου αρεσε ποιο πολλη απο ολα τα episodesτο 11 ηταν ενα απο τα καλητερα
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Πώς σας φάνηκε το ενδέκατο επεισόδιο; Empty Απ: Πώς σας φάνηκε το ενδέκατο επεισόδιο;

Κυρ Μάης 01, 2011 11:06 am
Ψήφισα πολύ καλό. Είχε καλή υπόθεση στην αρχή το επεισόδιο και μου άρεσαν οι επιθέσεις του χρυσού. Με πείραξαν όμως η αλαζωνεία του και το τρισάθλιο ζορντ που έχει. Μα χταπόδι? Ελεος
Τελικά πολύ μούφα το υλικό των shinkenger δεν φταίει o Tzachor τελικά...
Τώρα για αν το πιστεύω ότι η σειρά θα βελτιωθεί, δεν πιστεύω να αλλάξουν και πολλά. Το πρόβλημα παραμένει. Πολύ δράση λίγο υπόθεση. Π.χ. δεν είδαμε καν τον Μπαλκ και τον Σπάικ σε αυτό το επεισόδιο. Και μου τη δίνει που δεν κάνουν τίποτα άλλο οι rangers από το να είναι rangers. Tόσα λεφτά έχουν και το ξύνουν όλοι μέρα?
avatar
gantonis
Legendary Ranger
Legendary Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 4861
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2010

Πώς σας φάνηκε το ενδέκατο επεισόδιο; Empty Απ: Πώς σας φάνηκε το ενδέκατο επεισόδιο;

Κυρ Μάης 01, 2011 1:03 pm
Ναι, έχεις δίκιο, είναι που παρέλειψαν τόσα επεισόδια των shinkenger που εκεί έδειχνε μπόλικο πράγμα από την προσωπική τους ζωή, είναι που απλώς αντιγράφουν, είναι που δεν έχουν κρατήσει τη σχέση αφέντη-υπηρετών και όλα αυτά έχουν ως αποτέλεσμα αυτό που βλέπεις. Πολύ γρήγορα τον δέχτηκαν τον Αντόνιο στη σειρά, δε μου άρεσε τόσο αυτό.
Σε πείραξε το χταπόδι (στους shinkenger νομίζω ήταν καλαμάρι); Στο επόμενο επεισόδιο θα δεις αστακό! Razz lol!

Για το δύδιμο της συσμφοράς δε με χάλασε καθόλου που δεν τους έδειξε, γλιτώσαμε και από γελείες σκηνές. Μακάρι να μην τους έδειχνε σε κανένα, άδικα καθυστερούν την υπόθεση, ακόμα και στους mighty morphin, τώρα που το σκέφτομαι.

Αυτό μην το λες, φταίει και ο Tzachor, μα φταίει και το ότι δεν έχουν χειριστεί καλά τους shinkenger. Καμία σχέση οι δύο σειρές, στους σαμουράι πραγματικά έχουν δολοφονήσει τους shinkenger, πολύ φιλικός ο κόκκινος με τους υπόλοιπους, ο μέντορας το μόνο που κάνει είναι να μιλά, το acting είναι απαίσιο και το σενάριο επίσης... Μην κατηγορείς λοιπόν τους shinkenger, το υλικό τους είναι μια χαρά, ταιριαστό για τη σειρά. Να σου θυμίσω που κάποιοι, ανάμεσά τους και εγώ, λέγαμε πως οι Shinkenger δεν μπορούν να αμερικανοποιηθούν και κάποιοι του εξωτερικού λέγαν πως όσοι τα λένε αυτά δεν έχουν μυαλό και είναι βλάκες και μπλα μπλα; Ορίστε τι κάνει η αμερικανοποίηση, η αντιγραφή και η παράλειψη κάποιων βασικών πλαισίων στο σενάριο και στη σειρά. Ιδού το αποτέλεσμα. Να δω θέλω τι θα λένε τώρα οι «εξυπνάκες» του εξωτερικού... Εσύ αν θυμάμαι ήσουν ένας από αυτούς Δημήτρη που ήθελες να κάνουν τα δικά τους στη Saban, να παραλείψουν τους «νόμους» των σαμουράι και αυτά. Να, ορίστε, δε σου φτάνει τόσο; Και το ότι αντί να βλέπω τους κουρόκο βλέπω τον Μπαλκ και το Σπάικ μου τη δίνει στα νεύρα... Μόνο όταν δεις Shinkenger θα με καταλάβεις....

Δημήτρη Β' (xamergt), τους έχεις ικανούς να ξαναγυρίσουν αυτό το επικό team-up με τους Decade, αλλά με τον Masked rider ή τον άλλον αμερικάνικο; Όχι, θα εμφανιστεί κανονικά ο Decade και η περέα του, απλά με άλλους ηθοποιούς. Τώρα, πώς θα καταφέρουν να αποδώσουν τέσσερα επεισόδια που ήταν το team-up χωρίς να αφαιρέσουν βασικά στοιχεία για την υπόθεση, τη συνάντηση της Μάκο με τον πατέρα της και όλα αυτά που συνέβησαν, μόνο αυτοί το ξέρουν... Αλλά τι λέω...
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Πώς σας φάνηκε το ενδέκατο επεισόδιο; Empty Απ: Πώς σας φάνηκε το ενδέκατο επεισόδιο;

Κυρ Μάης 01, 2011 1:14 pm
Oταν έλεγα τα δικά τους εννούσα κάτι παρόμοιο με τους RPM. Δικιά τους υπόθεση, σκοτεινή...όχι αυτό το πράμα που είναι για 5χρονούς...γιατί για κει φαίνεται πως είναι γραμμένο. τι προσωπικότητα έχουν τα 5χρονα? τι να καταλάβουν αν έχουν προσωπικότητα οι rangers. Crash-boom-bam-αγκού...
Οσο για το ξένο site που λες όλοι την κράζουν τη σειρά και μισούν τον Tzachor. Mέχρι και γράμματα διαμαρτηρίας στέλνουν για να τον διώξουν. Οπώς και να χει είναι τα πιο άθλια mecha που έχω δει ποτέ και σε αυτό ναι φταίνε οι shinkenger
avatar
gantonis
Legendary Ranger
Legendary Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 4861
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2010

Πώς σας φάνηκε το ενδέκατο επεισόδιο; Empty Απ: Πώς σας φάνηκε το ενδέκατο επεισόδιο;

Κυρ Μάης 01, 2011 3:29 pm
Μην ξεχνάς όμως ότι είναι οριγκάμι, γι' αυτό και είναι έτσι! Γι' αυτό λέμε ότι η σεζόν είναι «καραϊαπωνική», τίποτα δεν μπορεί να αμερικανοποιηθεί από αυτήν, ακόμα και να κρατούσαν τις στολές και να έκαναν κάτι σκοτεινό. Πώς θα δικαιολογούσαν τα ιδεογράματα που υπάρχουν στα κράνη τους; Ή τις στολές και τα όπλα σαμουράι;
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Πώς σας φάνηκε το ενδέκατο επεισόδιο; Empty Απ: Πώς σας φάνηκε το ενδέκατο επεισόδιο;

Κυρ Μάης 01, 2011 3:34 pm
Πως το έκαναν στους ninja storm? Πως έκαναν εκείνη τη σεζόν να τα σπάει?
avatar
gantonis
Legendary Ranger
Legendary Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 4861
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2010

Πώς σας φάνηκε το ενδέκατο επεισόδιο; Empty Απ: Πώς σας φάνηκε το ενδέκατο επεισόδιο;

Κυρ Μάης 01, 2011 4:49 pm
E, oι Hurricanger δεν ήταν καραϊαπωνική σεζόν... Και εκεί δεν έγινε απλώς αντιγραφή...
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης