Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!
Το καλύτερο φόρουμ για Super Hero Fans στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Μοιραστείτε
Πήγαινε κάτω
Mahad7
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 783
Ημερομηνία εγγραφής : 30/08/2014

Απ: Χριστός Ανέστη, Χρόνια πολλά!!!

Την / Το Πεμ Απρ 16, 2015 3:40 pm
P
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] έγραψε:Εγώ κάθε μέρα διαβάζω περίπου μία ωρα και τριάντα λεπτά αλλά δεν μπορ΄ω να αφήσω μια άσκηση άλυτη.Έχω μάθει από μικρός πως ότι αρχίζω πρέπει και να το τελειώνω.Επίσης πάω μόνο ένα φροντιστήριο 2 φορές την εβδομάδα από μια ώρα (φυσική).Πιστεύω πως είμαι καλός μαθητής γιατί βάζω πρόγραμμα στο διάβασμα μου π.χ. ξεκινάω να μάθω ιστορία στις 2, στις 2:30 πρέπει να είμαι τελειωμένος για να κάνω και τη βόλτα μου έξω.Αυτό με έχει βοηθήσει πολύ!!!
Εγω παλι ειμαι 3η γυμνασίου οι βαθμοί μου ηταν ολοι Α, ομως δεν εχω τέτοια οργάνωση. Πολλές φορες διαβάζω το βράδυ, κάποτε το απόγευμα και αρκετές φορες το πρωί πριν παω. Κι αν δεν κανω και καποια άσκηση κάποτε την κανω το δειάλειμμα (σε καποια μαθηματα πχ ιστορια μαθηματικά κλπ) η παιζω πελλο(=απλα δεν τα κανω) σε μαθηματα πχ θρησκευτικά, γαλλικα κλπ). Πηγαίνω 2 ώρες την βδομάδα μαθηματικά.
Costascss
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή

Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Τόπος : Αθήνα

Την / Το Πεμ Απρ 16, 2015 5:23 pm
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] έγραψε:Εγώ κάθε μέρα διαβάζω περίπου μία ωρα και τριάντα λεπτά αλλά δεν μπορ΄ω να αφήσω μια άσκηση άλυτη.Έχω μάθει από μικρός πως ότι αρχίζω πρέπει και να το τελειώνω.Επίσης πάω μόνο ένα φροντιστήριο 2 φορές την εβδομάδα από μια ώρα (φυσική).Πιστεύω πως είμαι καλός μαθητής γιατί βάζω πρόγραμμα στο διάβασμα μου π.χ. ξεκινάω να μάθω ιστορία στις 2, στις 2:30 πρέπει να είμαι τελειωμένος για να κάνω και τη βόλτα μου έξω.Αυτό με έχει βοηθήσει πολύ!!!
Έτσι, μια χαρά. Το θέμα είναι να έχεις ελεύθερο χρόνο και να μην χάσεις την όρεξη σου όπως εγώ και ο redlegend.

Μου θυμίζεις έναν φίλο στο λύκειο που από ένα ατύχημα (1η λυκείου) έμεινε σχεδόν παράλυτος. Στην τρίτη είχε φυσιοθεραπείες και γυμναστήρια για αποκατάσταση (6 ώρες), διάβαζε 1 - 1,5 ώρες, και μετά τις υπόλοιπες ώρες (3-4) έπαιζε Linage 2 και όχι μόνο ήταν ο καλύτερος μαθητής στην τάξη μου αλλά έβγαλε τα περισσότερα μόρια στο σχόλιο (χώρια τα μόρια για την αναπηρία) χωρίς καν φροντιστήρια.
Οι μικροί δεν καταλαβαίνετε τι σημαίνει αυτό, θα σας πω ότι οι υπόλοιποι για έναν χρόνο κοιμόντουσαν 4-6 ώρες την ημέρα και τις υπόλοιπες ώρες διάβαζαν (πήγαινα σε σχολειό φυτών).

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.][Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Xrysovalantis 2@@
Super Ranger
Super Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 581
Ημερομηνία εγγραφής : 04/12/2014

Την / Το Παρ Απρ 17, 2015 12:56 am
Φήμη μηνύματος : 100% (1 ψήφοι)
Δεν μπορώ να καταλάβω κάποια άτομα, που βγάζουν 11 και 12 μέσο όρο και λένε εμένα φυτό και άλλα άτομα ενώ αυτοί πηγαίνουν σε όλα τα μαθήματα φροντιστήριο και τελειώνουν το διάβασμα 7 η ώρα!!!!Δηλαδή ένα πράγμα να χτυπάς το κεφάλι σου.
Costascss
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή

Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Τόπος : Αθήνα

Την / Το Σαβ Απρ 18, 2015 1:00 am
Όταν πας, όπως είναι η παράδοση στην Ελλάδα, φροντιστήριο και εσύ, θα καταλάβεις. Απλά πληρώνουν σχεδόν έναν μισθό οι γονείς τους για να πηγαίνουν για να κοιμόνται ή να κάνουν φασαρία.

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.][Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Xrysovalantis 2@@
Super Ranger
Super Ranger

Την / Το Σαβ Απρ 18, 2015 1:52 am
Πηγαίνω φροντιστήριο στη Φυσική.Εμένα όλοι μου λένε ''όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια''
Mahad7
Συντονιστής
Συντονιστής

Αριθμός μηνυμάτων : 783
Ημερομηνία εγγραφής : 30/08/2014
Τόπος : Κυπρος

Την / Το Σαβ Απρ 18, 2015 3:34 pm
Στην Κυπρο στην 1η γυμνασίου ξεκινούν ολοι(σχεδόν) μαθηματικά ιδιαίτερα και φιλολογικά οι πιο αδύναμοι(εδω βέβαια πηγαίνουν απλα για να κανουν τα μαθηματα, οι καθηγητές εκει δεν το θεωρούν σημαντικό να τους τα εξηγήσουν κιόλας οπως και οι μαθητές να τους ρωτήσουν για να καταλάβουν και κατι). Αλλοι πηγαίνουν ιδιαίτερα στα νεα ελληνικα και στις φυσικές,χημείες,βιολογίες μονο στις εξετασεις.
Απο την 2α λυκείου ολοι πηγαίνουν ιδιαίτερα στα μαθηματα που επέλεξαν.
Δυστηχως χωρις πλέον τους καθηγητές δεν τους ενδιαφέρει να μάθουν οι μαθητές τους ενδιαφέρει απλα να καλύψουν την ύλη.

Ιδιαίτερα = Φροντιστήριο
Xrysovalantis 2@@
Super Ranger
Super Ranger

Την / Το Κυρ Απρ 19, 2015 12:49 am
Εγώ στο σχολείο που πάω οι καθηγητές τα εξηγούν πολύ καλά αν και σε άλλα χωριά τους ενδιαφέρει όπως λες μόνο η ύλη.
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης