Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
Skyranger
Skyranger
Super Ranger
Super Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 610
Ημερομηνία εγγραφής : 13/02/2011
Ηλικία : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Σκεψεις κ ονειρα για τις κονσολες του μέλλοντος. Κ ερωτησεις... Empty Σκεψεις κ ονειρα για τις κονσολες του μέλλοντος. Κ ερωτησεις...

Τρι Μαρ 29, 2011 6:47 am
Με αφορμη τη κυκλοφορια του nintendo 3ds κ την αναμονη του Saber Rider, αναρωτηθηκα ξανα, για χιλιοστη φορα, πιο θα ειναι το μελλον των κονσολων. Αλλά και αν αξιζει κανεις να παρει 3ds καποια στιγμη ή καλυτερα να περιμενει για τη νεα κονσολα της Νιντεντο, το διαδοχο του Wii, που μπορει να αργησει πολυ, μιας κ το Wii ακομα πουλαει κ τωρα θα προωθησουν το 3ds. Mπορει κ οχι, κ να βγει σχετικα συντομα, οσο το 3ds θα ναι φρεσκο.

Κ το κυριοτερο : Oσο κανει τωρα πια το ps3, κανει κ το 3ds. Aρα καλυτερα ps3 ? Διοτι φανταζομαι το μονο πρωτερημα του 3ds ειναι οτι ειναι 3d, αλλά κ φορητο. Κ πανω απ ολα για μενα, το οτι εκει θα βγει σιγουρα το Saber Rider, κ μαλιστα 3d !!! Οπότε τι αξιζει να περιμενει κανεις? Δεν θελω αλλη κονσολα, μιας κ το wii αλλά κ το ps2 μου , δεν εκλεισαν ακομα χρονο. Αρα δεν μπορω αλλά ουτε θελω ps3, xbox κ 3ds. Αλλά το γεγονος οτι θα βγει το Saber Rider ισως μονο για το 3ds, με βαζει σε σοβαρες σκεψεις. Αν δεν βγει αλλου το Saber Rider, θα αναγκαστω να το παρω, τοσο φανατικος αυτης της σειρας ειμαι !!!! Κ σαν 3d, θα ναι ανωτερο απ την τηλεοραση, αν κ η τηλεοραση θα χει τον ηχο κ την μεγαλη οθονη !!! Δεν ξερω τι άλλα παιχνιδια θα εχει κ αν θα μου αρεσουν, ειναι κ 3d, αλλά σιγουρα δεν εχει το χαβαλε κ την ανεση μιας επιτραπεζιας κονσολας. Για μενα σιγουρα επιτραπεζια κονσολα καλυτερα απο φορητη, λογω γραφικων κ μεγεθους οθονης. Κ του multiplayer. Mια φορητη σιγουρα θα σε βοηθα να σκοτωνεις το χρονο σου αν εισαι καπου εξω κ βαριεσαι, αλλά αυτο ποσες φορες θα συμβει? Τωρα δεν ειμαστε παιδια να μας κουβαλαν οι γονεις. Κ οταν παμε διακοπες, δεν χρειαζονται games, χρειαζεται λιγο αποτοξινωση.

Τωρα εδω παραθέτω το κειμενο που εγραψα στο θεμα για το game του Saber Rider, μιας κ εδω ταιριαζει κ οχι εκει, μιας κ μιλαει προς το τελος για τις κονσολες του μελλοντος κ οχι γι αυτο το game (μονο στην αρχη μιλαει για αυτο το game) :

Μακαρι επισης το Saber Rider να ειναι οσο τελειο ισχυριζονται. Ελπιζω μονο ολα να πανε καλα κ να κανουν ολα οσα υποσχεθηκαν. Κ πανω απ ολα, να βγει σε ολες τις κονσολες, οχι μονο στο 3ds !!!!! Aν ναι, θα γινει το αγαπημενο μου παιχνιδι, ειναι γνωστη η μανια μου με τη σειρα Saber Rider and the Star Sheriiffs !!!!!!!!!! cheers

Aν βγει μονο για 3ds κ iphone, τι να κανουμε, θα αναγκαστουμε να τα αγορασουμε... Τουλαχιστον μεχρι τοτε θα εχει γινει πιο φιλικη η τιμη του 3ds που μολις κυκλοφορησε. Αν ειναι οντως υπεροχο το μηχανημα, γιατι οχι, θα αξιζει !!!! Μπορει ομως να μη μου αρεσουν πολλα άλλα παιχνιδια του, αν κ μαλλον θα ειναι σουπερ, μονο που θα ειναι 3d... cheers Δεν ξερουμε αν πρωτα δεν το δοκιμασουμε... Κ οσον αφορα το iphone, εκει σιγουρα τα γραφικα θα ναι κατωτερα κ ουτε εχω σκοπο να παρω τετοιο τηλεφωνο συντομα.


Απλως δεν χρειαζομαι φορητη κονσολα, τουλαχιστον οχι στο κοντινο μελλον.... Προτιμω τις επιτραπεζιες λογω γραφικων κ μεγαλης οθονης, tv, lcd, ακομα καλυτερα. Διοτι τι να πρωτοπαρει κανεις? Τι να αναμενει κ να ελπιζει? Την επομενη επιτραπεζια? (Δεν γινεται να αγοραζουμε τη μια κονσολα μετα την αλλη, ουτε εχει νοημα. Παλια μεσολαβουσαν μεγαλα χρονικα διαστηματα. Ποτε δεν ειχα μαζι κ φορητη κ επιτραπεζια κονσολα. Μονο οταν σταματησα σχεδον απ το gameboy, περασα στο super Nintendo. Κ δεν ξαναπηρα φορητη. Ξαναγυρισα στο game boy color μονο οταν ειχαν βγει τα Pokemon. Κ οι φορητες, σε σχεση με τις επιτραπεζιες, δεν συγκρινονται, μικρη η οθονη. Το μονο προτερημα ειναι οτι ειναι φορητες). Ηδη η Nintendo ετοιμαζει το ''wii 2'' , που αν κ ειναι πολυ νωρις ακομα, φημολογειται ηδη οτι θα μαθει απ τα λαθη του wii κ των αντιστοιχων κονσολων κ ετσι θα ξεπερασει κ το ps3 κ xbox κτλ σε ποιοτητα παιχνιδιων κ πωλησεις... Φιλοδοξουν, ( αν κ ηδη το Wii εχει ρεκορ πωλησεων παγκοσμιως, παρολο που εχει λιγους καλους τιτλους παιχνιδιων) , να αγγιξουν με τη νεα κονσολα επιπεδα επιτυχιας του ps2, κ γιατι οχι, να τα ξεπερασουν. Τους το ευχομαι, οπως κ σε οποιαδηποτε άλλη εταιρια games, για να ειμαστε εμεις κερδισμενοι, οι gamers !

Διοτι δεν γινεται να εχουμε ολες τις κονσολες, πρεπει να μπει πρωτεραιοτητα κ πλάνο.... Μας εχουν καταμπερδεψει.... Sad Sad Sad Bεβαια τα 3d παιχνιδια στις κονσολες θα θελουν κ 3d τηλεορασεις, ενω στις φορητες κονσολες η οθονη ειναι ετοιμη !!! Θα δειξει αν αξιζει τελικα να παρουμε 3ds κ οχι μονο για το Saber Rider.... Tο ιδανικο θα ταν να συνδεεται με την τηλεοραση κ να παιζεις εκει το game !!!!! (με καλη αναλυση βεβαια κ οχι μεγενθηση κ πιξέλιασμα) Τοτε δεν θα χρειαζοταν να εχεις ''σταθερη'' κονσολα, θα αγοραζαμε μονο τις φορητες !!!! Τωρα ομως αν παρεις 3ds, μπορει να βγει καπακι κ η επομενη κονσολα της Νιντεντο ή psp 2 κτλ, τι να πρωτοπεριμενει κανεις για να κρινει.... Α ρε Saber Rider τι μας κανεις !!! Κ αλλοι πολλοι τιτλοι, που παλια ετσι κ αλλιως βγαιναν ολοι σχεδον κ στο PC, κ ετσι δεν χρειαζοταν να εχεις ολες τις κονσολες για να τους παιξεις !!!!

Παλια δεν υπηρχε λογος να σκεφτεσαι το μελλον, επαιρνες μια κονσολα κ ησουν ικανοποιημενος. Απλως μετα απο χρονια εβγαινε κ μια άλλη, κ αν αξιζε κ αυτη, την επαιρνες. Κτλ... Οτι κ να επελεγες, ηταν μια χαρα. Τωρα ομως δεν ξερω κανεναν ιδιοκτητη Wii, ουτε κανεναν ps3 κ Χbox που να ειναι ικανοποιημενος, αναμενουν με αγωνια το μελλον. Πολυ λιγα τα καλα παιχνιδια, ενω τα μηχανηματα ειναι τελεια. Ενω αντιθετα, στην εποχη του ps2, αλλά κ παλιοτερα, στις 32-bites κ 16-bites
κονσολες, δεν ηξερες τι να πρωτοαγορασεις, υπηρχαν απειροι καλοι τιτλοι κ για ολα τα γουστα. Αν ειναι να αγοραζεις μια μονο κονσολα, κ μαλιστα σε περιοδο κρισης, οικονομικης αλλά κ καλλιτεχνικής, πρεπει να τα πληρει ολα, οπως παλια. Τα παλια playstation, nintendo κτλ ( τοτε υπηρχε κ η sega), ηταν τελεια, τα τωρινα οχι, πολυ μετρια απο αποψη τιτλων κ επιλογων. Λιγα ειναι τα ''αληθινα'' παιχνιδια, που σε διασκεδαζουν πραγματικα με ολη τη σημασια της λεξης κ δεν κατανταν αγγαρεία ή απλως μετριοτητα που βιαζεσαι να τελειωσει.

Μπορει το ιδιο να συμβει κ με το 3ds. Κ η τιμη του ειναι υπερβολικη, σαν να αγοραζεις επιτραπεζια κονσολα !!!! Το 3d θα φταιει. Σου λεει παιζει κ τα παιχνιδια του ds k dsi . Ομως δεν τα ειχαμε αυτα ετσι κ αλλιως !!! Αν παιζει τις κασετες του gameboy, κατι γινεται, μιας κ ολοι ειχαμε !!!! Aξιζει ομως στα αληθεια να εχει κανεις μια φορητη κονσολα? Αν θελει να παιζει κ οταν αλλαζει θεση, τοπο, ναι. Αλλά αν του αρκει σε μια γονιά του σπιτιου του, μαλλον οχι, δεν χρειαζεται. Δεν κανει κακο κ λιγη αποτοξινωση απ τα video games. Αν τα χουμε συνεχεια μαζι μας, ουε κ αλιμονο. Θυμαμαι τι ειχα παθει με το gameboy...

Ευχομαι οι μελλοντικες κονσολες να συνδιασουν τη δυναμη των κονσολων νεας γενιας , επιτελους, με ευχαριστα κ υπεροχα παιχνιδια, που σπανιζουν στις μερες μας, ειδικα αν τα συγκρινεις με παλιοτερους τιτλους. Προς το παρον η Nintendo θα ασχοληθει με τη προωθηση του 3ds, αρα θα αργησει η νεα κονσολα. Παντως φυσικα θα ερθει πριν απο το ps4, μιας κ το 3 ειναι τοσο φρεσκο. Αρα θα εχουν την ευκαιρια να κερδισουν το στοιχημα. Ευχομαι να το πετυχουν, γιατι το ps4 αργει πολυ.... Κ το 3 μια χαρα ειναι, απλως δεν εκανε δυναμικη εισοδο, λογω τιμης κ λιγων τιτλων, κ ετσι δεν ασχοληθηκαμε ιδιαιτερα μαζι του. Μπορει να κερδισει, αλλά η ιστορια δειχνει οτι οσα μηχανηματα μπαινουν μετρια στην αγορα, δεν εκτινασονται ευκολα. Δεν νομιζω να δει τη ποιοτητα των παιχνιδιων του ps2, γιαυτο ελπιζω στο επιτυχες λανσαρισμα του ''wii 2'' (που μαλλον δεν θα λεγεται ετσι, δεν θα ειναι πια wii) κ του ps4 , για να φτιαχτουν κ πολλα καλα παιχνιδια γι αυτα. Σιγουρα κ οι υπαρχουσες κονσολες εχουν καλα, αλλα ειναι λιγα σε αριθμο κ ο ρυθμος εμφανισης τους, σε σχεση με τις παλιες κονσολες, που τοσο νοσταλγω την εποχη τους, τοτε ειχαν κατωτερα γραφικα αλλά αψογα παιχνιδια. Κ επισης ευχομαι οι μελλοντικες κονσολες να μην εχουν μονο motion control ή νορμαλ, classic control, αλλά κ τα 2, κ να πωλουνται μαζι με τη κονσολα κ οχι εξτρα, οπως τωρα στο Wii πρεπει εξτρα να παρεις το κλασσικο χειριστηριο κ στο ps3 αναποδα, εξτρα το μότιον. Μου αρεσουν κ τα 2 κ τα θελω κ τα 2 στο ιδιο πακετο. Μου αρεσουν κ τα κανονικα παιχνιδια, κ αυτα που θελουν αισθητηρα κινησης. Αυτο θα σημαινει , αν δηλαδη ειναι στανταρ αξεσουαρ κ αναποσπαστα απ την κονσολα κ τα 2 ειδη, οτι θα βγαινουν πιο πλουσια παιχνιδια, κ ολων των ειδων.
antonito91
antonito91
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 2182
Ημερομηνία εγγραφής : 16/10/2010
Ηλικία : 32
Τόπος : Αthens

Σκεψεις κ ονειρα για τις κονσολες του μέλλοντος. Κ ερωτησεις... Empty Απ: Σκεψεις κ ονειρα για τις κονσολες του μέλλοντος. Κ ερωτησεις...

Τρι Μαρ 29, 2011 9:12 pm
Ζαλίστηκα!! Εχεις απόλυτο δίκιο Μενέλαε και μακάρυ να γίνουν μερικά από όσα λες. Ειδικά στη συχνότητα με την οποία κυκλοφορούν οι νέες κονσόλες κι εγώ έχω απηυδήσει. Δεν μπορώ δεν αντέχει η τσέπη μου και δεν θέλω να ακολουθήσω αυτόν το δρόμο
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Σκεψεις κ ονειρα για τις κονσολες του μέλλοντος. Κ ερωτησεις... Empty Απ: Σκεψεις κ ονειρα για τις κονσολες του μέλλοντος. Κ ερωτησεις...

Τετ Μαρ 30, 2011 10:35 pm
Μενέλαε εχεις απόλυτο δίκιο στα όσα λες. Ειδικά εγώ ήμουν καλύμμενος για καμιά 10ρια χρόνια με το gameboy & το jaguar. Μετά με το ps2 και το psp. Δεν με συγκινεί καμιά κονσόλα αυτής της γενιάς. Μούφες παιχνίδια. Και psp θα πάρω πάλι το 2004 μοντέλο για να το χακάρω να παίζω τα καλά , του psone και τους emulators. Γιατί δεν αξίζει να σκας 40-70 ευρώ για παιχνίδι στην εποχή μας. Και ναι θα συνεχίσω να αγοράζω παιχνιδάρες του ps2. Ολο φρουφρου και αρώματα είναι οι νέες κονσόλες. HD, move, γραφικά τούμπανα και τρίχες κατσαρές. Gameplay κύριοι, hello?
Skyranger
Skyranger
Super Ranger
Super Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 610
Ημερομηνία εγγραφής : 13/02/2011
Ηλικία : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Σκεψεις κ ονειρα για τις κονσολες του μέλλοντος. Κ ερωτησεις... Empty Απ: Σκεψεις κ ονειρα για τις κονσολες του μέλλοντος. Κ ερωτησεις...

Πεμ Μαρ 31, 2011 5:04 am
Gameplay ?lol! Aκριβως οπως τα λες !!!!!! Μονο να βγαζουν φραγκα θελουν οι περισσότεροι, ευκολο κερδος, χωρις ποιοτητα!

Μ'αρεσει το move feature, αλλά μονο σε συγκεκριμενες περιπτωσεις, π.χ. στα αθληματα του Wii αν εχεις παρεα, εχει πολυ χαβαλε. ( Αλλά ποιος θα ρθει στην εποχη κ στην ηλικια μας να παιξετε video games παρεα? Πολυ σπανια βρισκω κανα ατομο να θελει να παιξει video games, οι περισσοτεροι που ξερω παιζουν games μονο στο pc, ή απο κονσολες μονο Pro... Τελεια κ τα ποδοσφαιρακια, αλλά οχι μονο αυτα !!!!! ) Κ το move, motion , feature, αν εισαι μονος καταντα βαρετο, τουλαχιστον με την υπαρχουσα τεχνολογια που ακομα ειναι πρωτογονη κ λιγα εχει να προσφερει. Βεβαια υπαρχουν κ εξαιρεσεις, σε συγκεκριμενα σημεια ειναι πολυ καλο. Αλλά δεν μπορει με τιποτα να αντικαταστησει τον κλασσικο χειρισμο.

Ετσι προσωπικα θα ονειρευομουν μια κονσολα που θα διεθετε εξαρχης κ τους 2 τροπους χειρισμου, κ τα 2 χειριστηρια.
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης