Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
XameR_GT
XameR_GT
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 11220
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Aθηνα.
https://www.youtube.com/user/xoulisgt?feature=mhee

PSP VS Nintendo DS Empty PSP VS Nintendo DS

Κυρ Μαρ 27, 2011 1:32 am
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Aν και πιστευω πιο αντικειμενικοι θα ειναι αυτοι(μεσα και εγω) που εχουν και τις 2 κονσολες λογω της σφαιρικης αποψης που θα εχουν για την καθεμια,εκανα αυτο το τοπικ για να πει ο καθενας πια κονσολα πιστευει ειναι καλυτερη ,οχι απο αποψη hardware,αλλα γενικα "ολο το πακετο".Αν μιλαμε για πωλησεις το ds ειναι νικητης αλλα ας ασχοληθουμε πιο βαθια με την μαχη των φορητων.
Θεωρω το ds lite απο της πολλες εκδοσεις του ds το καλυτερο φορητο ως προς την εργονομια.Το dsi αν και παιζει τραγουδια και εχει καμερα(χειροτερη απο ενα κινητο) δεν με "τραβουν "αυτα τα "και καλα" πλεονεκτηματα ωστε να το αγορασω και δικαιως,σιγα τα πλεονεκτηματα.Το dsi xl ειναι για να ικανοποιηση καποιος την αναγκη του για μεγαλυτερη οθονη και μονο.Σχετικα με την ιδια την κονσολα εχει τεραστια γκαμα παιχνιδιων,καλυπτουν πολλες κατηφοριες αν και μια ελλειψη σε fightings & fps την εχει.Μου αρεσει επισης που τα παιχνιδια του εχουν τεραστια διαρκεια πχ τα ποκεμον,στην platinum εχω κλεισει 108 ωρες!Απο την αλλη το psp με το δυνατο του hardware εχει πολυ καλα hardcore games ,τα οποια διαρκουν λιγο.Και αλλα "χαζοχαρουμενα" παιχνιδια οπως patapon,locoroco αιντε να τα παιξω 1-2 ωρες αυτα δεν τα αντεχω παραπανω.Πιστευω αν δεν το ειχα χακαρει δυσκολα θα εβρισκα ενα παιχνιδι του psp που να διαρκει πολυ ωστε να αξιζει τα λεφτα του.Εχει μεν πολλα παιχνιδια αλλα θεωρω οτι πασχουν απο μικρη διαρκεια,εκτος αν ειναι rpgs σε αντιθεση το ds εχει απο πολλες κατηγοριες παιχνιδια με παντα χορταστικη διαρκεια να πεις"τα εβγαλε τα λεφτα του".Σαν παιχνιδιμηχανη το pspολα τα πλεονεκτηματα που προσφερει ειναι παρα πολλα ειδικα οταν πρωτοκυκλοφορησε.Αφηστε που αν χακαριστει ειναι λες και εχει 10 κονσολες σε μια!Προσωπικα θεωρω και τις δυο καλες κονσολες με μια προτιμηση παραπανω στο ds.Ακουω αποψεις...
antonito91
antonito91
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 2182
Ημερομηνία εγγραφής : 16/10/2010
Ηλικία : 32
Τόπος : Αthens

PSP VS Nintendo DS Empty Απ: PSP VS Nintendo DS

Κυρ Μαρ 27, 2011 3:10 am
Κοίτα να δειςαν και δεν έχω στην κατοχή μου κάποια κονσόλα από αυτές συγκεκριμένα ρίχνω ψήφο εμπιστοσύνης στο ds-dsi-dsi xl συμφονώντας στα όσα είπες προηγουμένως. Το θέμα κατά την άποψή μου (αν και ίσως ξεφύγω λίγο) είναι η παγίδα στην οποία πέφτει ο κατασκευαστής. Η sony έγραψε και συνεχίζει να γράφει ιστορία στο κόσμο του gaming με τα psone ps2 και τελευταία με το ps3. Το μπάσιμο στην αγορά του φορητού gaming έγινε για να χτυπήσει τη nintendo στο μοναδικό τομέα που ακόμη(δικαίως) κρατάει τα ηνία. Το psp όσο καλό και να βγήκε παρά τις δυνατότητες hackarismatos δεν πρόκειται να ξεπεράσει το gameboy ανεξαρτήτως των νέων λετουργιών που βάζουν κάθε φορά σε κάθε μοντέλο. Οπως και από την πλευρά nintendo θεωρώ τουλάχιστον χαζό να βάζεις στο gameboy κάμερα κτλ κτλ, εξαρτήματα που στη τελική είναι σχεδόν άχρηστα. Ειναι καθαρά εμπορικό τρίκ και όλως παραδόξως πιάνει όπως φαίνεται από τις πωλήσεις. Ενώ (κατά τη προσωπική μου άποψη πάντα) το μπάσιμο της nintedo στο χώρο του ''στατικού'' gaming προσωπικά και νομίζω και βάση πωλήσεων ήταν άστοχο (n64 μέτριο, wii τραγικό). ουλάχιστον για εμάς είναι καλό να ανταγωνίζονται προς τη ποιότητα - τιμή- ποικιλία αυτοί οι κολοσσοί για να πέρνουμε στα χέρια μας όλο και καλύτερες κονσόλες
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

PSP VS Nintendo DS Empty Απ: PSP VS Nintendo DS

Κυρ Μαρ 27, 2011 12:43 pm
Ποτέ και για κανένα λόγο δεν σκέφτηκα να πάρω ds. Αντίθετα μόλις έμαθα οτι το psp παίζει τα παιχνίδια του psone και όλους τους emulators έτρεξα και το αγόρασα. Ειδικά όταν άκουσα ότι έχει βγει το Pro, το Silent Hill Origins και το God of War Chains of Olympus. Σιγουρα η καλύτερη κονσόλα που αγόρασα ποτέ.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Green Ranger στις Κυρ Μαρ 27, 2011 6:54 pm, 1 φορά
antonito91
antonito91
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 2182
Ημερομηνία εγγραφής : 16/10/2010
Ηλικία : 32
Τόπος : Αthens

PSP VS Nintendo DS Empty Απ: PSP VS Nintendo DS

Κυρ Μαρ 27, 2011 4:45 pm
Σωστή άποψη και απόι τον Δημήτρη απλά πρέπει να σταθείς και λίγο στη ποικιλία του ds και τη διάρκεια. αλλι΄ψς κι εγώ υπέρμαχος του psp θα ήμουν
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

PSP VS Nintendo DS Empty Απ: PSP VS Nintendo DS

Κυρ Μαρ 27, 2011 6:55 pm
Εχω παίξει πάνω από 200 παιχνίδια υψηλής ποιότητας και διαφόρων ειδών στο psp
XameR_GT
XameR_GT
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 11220
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Aθηνα.
https://www.youtube.com/user/xoulisgt?feature=mhee

PSP VS Nintendo DS Empty Απ: PSP VS Nintendo DS

Κυρ Μαρ 27, 2011 8:15 pm
Ξεχασα να πω και για το θεμα της μπαταριας.Το psp slim & lite που εχω αντεχει το πολυ 5 ωρες αντιθετα το ds αντεχει πανω απο 7(το lite).Το κακο του ds ειναι ομως πως αν σου σβησει ξεκινας στο αρχικο μενου ενω στο psp εκει οπου ησουν στο εκαστοτε παιχνιδι που επαιξες πραγμα πολυ εξυπηρετικο.
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

PSP VS Nintendo DS Empty Απ: PSP VS Nintendo DS

Κυρ Μαρ 27, 2011 9:27 pm
Θα πω το εξής : αν μου το λέγατε αυτό παλία,όταν είχαμε ακόμα το DS[τούβλο] και το PSP 1000,θα έλεγα και τα δύο[αν είχατε τα λεφτά] μιας και τα παιχνίδια και των δύο αξίζουν πάρα πολλύ.Αλλά τώρα που το DS τούβλο δεν υπάρχει πιά...καλύτερα θα είστε με κανένα PSP 3000.Πάντως το DS έχει και αυτό μια ωραία γκάμα παιχνίδιών.Αν θέλετε πολλύ και τα δύο,πάρτε PSP 3000 και όταν καταφέρετε πάρτε το 3DS μιας και είναι απείρως καλύτερο από το DS lite.

PS : Περιέργως,το 3DS παρ’ότι region locked,μπορεί να παίξει άνετα ότι και όποιο παιχνίδι του DS...περίεργο.
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

PSP VS Nintendo DS Empty Απ: PSP VS Nintendo DS

Τετ Μάης 06, 2015 1:11 pm
Εγώ (έχοντας και τις δυο κονσόλες) θα συμφωνήσω με τους λόγους που είπε ο green rider + οτι το psp έχει περισσότερες λειτουργίες, όπως ενα music player που δουλεύει, σε αντίθεση με το dsi που δεν βλέπει καν τα μισα τραγούδια. μπορεί να παίξει video, έχει το remote play με το οποίο μπορείς να ελέγχεις το ps3 σου όπου και να είσαι, έχει το ps store που έχει παιχνίδια σε αντίθεση με το κατάστημα του dsi που είναι απλό ανέκδοτο, ο browser του δεν κλείνει απο μόνος του όταν είναι πολύ μεγάλη η σελίδα, συνδέετε με το pc, μπορείς να το φορτίσεις  με micro usb σε περίπτωση που δεν έχεις φορτιστή κλπ κλπ. γενικά είναι σαν να έχεις ενα ps3 με γραφικά ps2 στην τσέπη σου. 
Αν το χακάρεις δε, τότε περνάμε σε άλλο επίπεδο, το μόνο που θα αναφέρω είναι οτι υπάρχει ds emulator σε beta για το psp, νομίζω δε χρειάζεται να πω άλλο για το cfw.
MelesPower
MelesPower
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 315
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2014
Τόπος : KΥΠΡΟΣ

PSP VS Nintendo DS Empty Απ: PSP VS Nintendo DS

Τετ Μάης 06, 2015 1:47 pm
εγώ σε γραφικά θα πω ds. Σε games θα πω psp και σε λειτουργίες 
Άρα επιλέγω psp
(έχω και το Psp έχω και ds έχω και το κενουργια εκδοσή του psp το psvita)
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

PSP VS Nintendo DS Empty Απ: PSP VS Nintendo DS

Τετ Μάης 06, 2015 2:15 pm
πλέον έχοντας και τις 2 κονσόλες psp θα πω. Πολύ καλύτερο από κάθε άποψη από το ds. Επιβάλλεται να έχει και τις δύο κονσόλες κανείς πάντως
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης