Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!
Το καλύτερο φόρουμ για Super Hero Fans στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Μοιραστείτε
Πήγαινε κάτω

Πώς σας φάνηκε η συγκεκριμένη ταινία;

4 - 100%
0 - 0%
0 - 0%
0 - 0%

Σύνολο Ψήφων: 4
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30159
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
http://maagr.forumgreek.com/

Kamen Rider THE FIRST review - Σελίδα 2 Empty Απ: Kamen Rider THE FIRST review

Την / Το Τετ Μαρ 16, 2011 2:23 am
Ναι. Τα σπάει τόσο η υπόθεση που δεν με νοιάζει. Σε άλλες περιπτώσεις τα σπάει η δράση(Zeο) βέβαια. Εξαρτάται οπότε. Απλώς αν ισχύει το πρώτο συνεπάγεται και ανάπτυξη των χαρακτήρων. Ξέρεις ποιος είναι τι και γιατί είναι έτσι.
gantonis
Legendary Ranger
Legendary Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 4867
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2010

Την / Το Σαβ Μάης 14, 2011 5:17 pm
Κατέβασμα οπωσδήποτε! Θα είναι όχι η αρχή για τους riders για μένα, αφού έχω δει δύο επεισόδια των decade όπου εμφανίζονται οι shinkenger, μα κάτι παρόμοιο! Το έχουμε στον εξωτερικό ιστότοπο;
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Dragonball Super
Power Rangers Ninja Steel
Αριθμός μηνυμάτων : 30159
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Την / Το Σαβ Μάης 14, 2011 6:43 pm
ναι την έχουμε την ταινία αυτή
gantonis
Legendary Ranger
Legendary Ranger

Την / Το Σαβ Μάης 14, 2011 7:08 pm
Ὠραία, θὰ τὴ δῶ μετὰ τὶς ἐξετάσεις. Smile
gantonis
Legendary Ranger
Legendary Ranger

Την / Το Σαβ Ιουν 18, 2011 5:53 pm
Την είδα, πολύ καλή ήταν! Πάρα πολύ ανώτερη των σεντάι!!! Ωστόσο, έχω μερικά σημεία που μου άφησαν ερωτηματικά:
1) Εκείνο το ζευγάρι αρρώστων έγινε τελικά και αυτό remodeled. Μετά τι έγινε; Έδειξε πως θυμίθηκε ο άντρας τα λουλούδια και μετά είπε "ευχαριστώ". Τι συνέβη μετά; Έφυγαν και αυτοί από τον έλεγχο των κακών; Είναι δηλαδή ράιντερς;
2) Πώς κατάφερε ο δεύτερος ράιντερ να ξεπεράσει το πρόβλημα με το αίμα; Τι έγινε τότε που άρχισε να μολύνεται και ξαφνικά εξαφανίστηκαν οι μαύρες φλέβες/γραμμές από το χέρι και το πρόσωπό του;
3) Τι σήμαινε η πράξη του δεύτερου ράιντερ στο τελείωμα που άφησε το κράνος του στο δρόμο και έφυγε; Σταμάτησε να πολεμάει για το καλό;
4) Ο δεύτερος ράιντερ ήταν ή δεν ήταν τελικά ο πρώην φίλος την Άσκα; Κάτι είπε πως όχι, μα τότε, γιατί ήταν ίδιος εμφανισιακά;
5) Οι Σόκερ συνέχισαν μετά τις επιθέσεις;
6) Βρήκα πολύ "περίεργο" τον τρόπο με τον οποίο ελευθέρωσαν την Άσκα και τους υπόλοιπους ανθρώπους από τους Σόκερ. Καταρχάς, πού βρήκαν το σκάφος αυτοί και το οδήγησαν εκεί; Δεύτερον, πότε απέκτησε ο δεύτερος ράιντερ μηχανή, τρίτον, από πότε οι μοτοσυκλέτες μπορούν να βγουν από το νερό και το πλοίο να εξεφανιστεί εντελώς; Επίσης, σε ολόκληρο το νησί και τη βάση των Σόκερ, μόνο λίγα "στρατιωτάκια" ήταν για φύλακες; Πόσο εύκολο...
7) Να φανταστώ πως αυτός που μπήκε στο δωμάτιο εκείνης της άρρωστης κοπέλας την ώρα που ήταν μέσα το αγόρι της, και κρατούσε κόκκινα λουλούδια και της είπε πως ήρθε να την πάρει και να τη γιατρέψει ήταν ένας Σόκερ; Και "επαναμοντέλισε" και τους δύο, όχι μόνο την κοπέλα; Τότε γιατί μίλησε μόνο σε αυτήν;
Cool Το Kamen rider The next είναι η συνέχεια από αυτήν; Λέει δηλαδή όσα θέλω να μάθω που δεν κατάλαβα;
9) Όταν "ξύπνησε" ο ένας Σόκερ και θυμίθηκε τα λουλούδια, είπε κάτι πως άνθισαν και πως πέρασε ένας χρόνος. Δηλαδή από τη μέση της ταινίας και μετά μας πάει χρονικά ένα χρόνο μετά η ιστορία; Τι συνέβη όλον αυτόν τον καιρό;

Κατά τ' άλλα ήταν υπέροχη, ίσως βέβαια να έχω αυτές τις απορίες επειδή δεν έχω δει καθόλου ράιντερς, ειδικά από τον πρώτο πρώτο, στον οποίο είναι βασισμένη αυτή η ταινία.
gantonis
Legendary Ranger
Legendary Ranger

Την / Το Σαβ Ιουν 18, 2011 6:21 pm
Διάβασα στη Βικιπαίδεια για την ταινία και μου λύθηκαν οι περισσότερες απορίες. Τώρα μένει μόνο το γιατί ο Χόπερ 2 περάτησε το κράνος του κι έφυγε. Προφανώς όμως γιατί δεν κέρδισε την καρδιά της Άσουκα. Μα, ποιος ο λόγος να αφήσει το κράνος; scratch

Στεχορωρέθηκα πάντως που το ζευγάρι πέθανε...

Η ταινία είναι απλώς τέλεια, έτσι μου 'ρχεται να παρατήσω για πάντα τους σεντάι!
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Την / Το Σαβ Ιουν 18, 2011 8:36 pm
Μην το κάνεις,απλά να εύχεσαι να βγεί και μια τέτοια με τους Sentai.Πρακτικά αυτή η ταινία ήταν η πρώτη ταινία των Ranger αλλά στην μοντέρνα εποχή[όσων αφορά τις στολές και τα εφέ - χορογραφία].

Πάντως αυτό με το κράνος είναι συμβολικό.Ο Τακέσι κρατά το κ΄ρανος του και την κοπέλα,υπονοώντας οτι θα συνεχίσει να μάχεται αλλά και να είναι άνθρωπος.Ο Ιτσιμόντζι από την άλλη χάνει τον λόγο υπαρξης του μετά από αυτά τα γεγονότα και αποφασίζει να παρατήσει την ταυτότητα του ως Ράιντερ.Βέβαια τότε δεν υπήρχαν σχέδια για δεύτερη ταινία.

όσο για τους Σόκερ...ακόμα και όταν ζούσε ο Ισινομόρι,αυτοί δεν πέθαιναν.Να δούμε τώρα,στην ταινία All Rider Vs Shocker...αν και μάλλον θα επιβιώσουν και πάλι. Razz
gantonis
Legendary Ranger
Legendary Ranger

Την / Το Σαβ Ιουν 18, 2011 8:45 pm
Ακόμα ζούνε οι άτιμοι; Shocked Και να φανταστώ πως όλοι οι μετέπειτα riders είναι δημιουργίες τους; Τελικά είχε λογική και αυτό με το κράνος! Όλα τέλεια σε αυτήν την ταινία!!! Να την έδειχνε και κανένα ΣΤΑΡ εδώ, στην Ελλάδα...!!!

Κατέβασα και τη δεύτερη, μάλλον θα τη δω αύριο. Είναι το ίδιο καλή με αυτήν εδώ; Μετά, τι θα μου πρότεινες να δω από riders;
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή

Την / Το Σαβ Ιουν 18, 2011 10:57 pm
Οι κακοί της ταινίας,όλοι πέθαναν.Αυτοί που δεν πέθαναν ήταν ο Δόκτωρ Σινίγκαμι και τα άλλα μέλη της Σόκερ που δεν πολέμησαν.Είναι μια παγκόσμια οργάνωση που ελέγχει κυριολεκτικά τα πάντα...εδώ και αρκετό καιρό.

Μακάρι...όλο το Hero και δίαφορα τέτοια κινέζικά φιλμ πολεμικών τεχνών δείχνει μόνο το σταρ,και παρ’ότι μερικά είναι καλά,τα δείχνει όλη την ώρα...βάλε και καναν Ράιντερ. Very Happy

Η δεύτερη...ε...μέτρια είναι.Μάλλον φταίει το οτι δεν ήταν και τόσο ‘μέσα‘ η αυθεντική ομάδα...κάτι μου έλεγε οτι και οι ίδιοι δεν ήθελαν να κάνουν όσα έκαναν και να τραβήξει μια διαφορετική κατεύθυνση το πράγμα...αλλά μιας και έκανε πάταγο της κλάσσης Χόλυγουντ η πρώτη στο Roadshow...λογικό είναι η Τοει να θέλει ξανά τα ίδια νούμερα.

Οι μάχες πάντως.άριστες.Νομίζω οι σκηνές με τους Double RIder[Τακέσι και Ιτσιμόντζι] στην δεύτερη τα σπάνε απίστευτα.

Μετά από Ράιντερ;Έχουν κάποια must και μετά τα υπόλοιπα θα στα πω.
gantonis
Legendary Ranger
Legendary Ranger

Την / Το Κυρ Ιουν 26, 2011 3:44 pm
Α, να κάτι ακόμα που δεν πολυκατάλαβα: ο Χόπερ2 πώς κατάφερε να ξεπεράσει την ανάγκη για αιμοκάθαρση; Τον έδειξε εκεί στο δάσος που υπέφερε από τον πόνο και ξαφνικά σταμάτησε... Ο Ισινομόρι μας εξηγεί καλύτερα τι έχει συμβεί;
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή

Την / Το Κυρ Ιουν 26, 2011 3:59 pm
Αυτο βεβαια με την αιμοκαθαρση ειναι μονο στην ταινια και δεν υπηρχε αυτη η αναγκη στο αυθεντικο,αλλα δεν το ξεπερασε ποτε ο Ιτσιμοντζι.Απλα δεν θα πεθανει αμεσως.
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης