Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
lelouch
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 493
Ημερομηνία εγγραφής : 12/07/2010

Review - Mahou Sentai Magiranger - Σελίδα 2 Empty Απ: Review - Mahou Sentai Magiranger

Παρ Μαρ 11, 2011 10:38 pm
i ali8ia einai pos o 8orakas einai terastios alla mou aresei genika to styl me to mytero kapelo kai anasikomena stis mites papoutsia opos oi klassikoi magoi
avatar
gantonis
Legendary Ranger
Legendary Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 4861
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2010

Review - Mahou Sentai Magiranger - Σελίδα 2 Empty Απ: Review - Mahou Sentai Magiranger

Παρ Μαρ 11, 2011 10:55 pm
Χα, ναι! Το καπελάκι! Razz lol!
lelouch
lelouch
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 493
Ημερομηνία εγγραφής : 12/07/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : athens

Review - Mahou Sentai Magiranger - Σελίδα 2 Empty Απ: Review - Mahou Sentai Magiranger

Παρ Μαρ 11, 2011 11:07 pm
lol!
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Review - Mahou Sentai Magiranger - Σελίδα 2 Empty Απ: Review - Mahou Sentai Magiranger

Σαβ Μαρ 12, 2011 12:21 am
Εγώ στις στολές θα έβαζα 10 πάντως. Μακάρι να είχαν όλοι οι rangers μπέρτες, γουστάρω τρελά Very Happy
avatar
gantonis
Legendary Ranger
Legendary Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 4861
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2010

Review - Mahou Sentai Magiranger - Σελίδα 2 Empty Απ: Review - Mahou Sentai Magiranger

Σαβ Μαρ 12, 2011 10:15 pm
Ναι, και αν κάνουν το θέμα μιας σεζόν με βρικόλακες να είναι ο Μπάτμαν και η οικογένειά του! Razz Razz Razz lol!
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Review - Mahou Sentai Magiranger - Σελίδα 2 Empty Απ: Review - Mahou Sentai Magiranger

Δευ Δεκ 05, 2011 12:04 pm
Ωρα για το review μου. Για να δούμε θα πιάσει κορυφή στις προτιμήσεις μου?

Σεναριο 10: Τα επεισόδια ήταν ισάξια κατανομημένα έτσι ώστε να μάθουμε τα πάντα για τον κάθε χαρακτήρα της σειράς. Ειδικά από τα μέσα της σεζόν η δράση είναι καταιγιστική και η αγωνία ανεβαίνει στα ύψη. Είδα τη μισή σεζόν σε 3 μέρες. Αυτό τα λέει όλα!

Ηρωες 10: Πραγματικά θα νιώσετε λες και είναι η δική σας οικογένεια οι magiranger. Δεν περίμενα πως θα έβλεπα καλύτερο δέσιμο και από των Dekaranger!

Κακοι 10: Είδαμε 2 κεντρικούς κακούς, τον Wolzard, τους 10 θεούς, την Βανκούρια και τον Ν.Μa. Τι άλλο θέλετε? Πανικός!

Ζords 7: Δεν έλεγαν και πολλά είναι αλήθεια. Θα προτιμούσα κάτι καλύτερο

Οπλα 10: Απολύτως ταιριαστά με το ύφος της σειράς. Μάγοι ήταν οπότε περίμενα να δω μαγικά ραβδιά,μαγικά staff όπως και έγινε. Του Wolzard το σπαθί και η ασπίδα όλα τα λεφτά. Εξυπνό ο Magishine να πυροβολεί με το λυχνάρι. Εξαιρετική ιδέα στο vs με τους dekaranger να ρίξει τον dekabreak από εκεί μέσα!

Στολες 10: Μακάρι όλες οι σεζόν να είχαν μπέρτες. Λατρεία!
Του Wolzard η στολή πραγματικά αριστούργημα!

Εισαγωγη 10: Ντάξει θάνατος με τη μία, τι καλύτερο από αυτό!

Τελος 10: Τέλος? Η μισή σεζόν ήταν ένα τεράστιο τέλος. Συγκλονιστική η τελική μάχη!

Μουσική 9: Καλό intro,φοβερό το outro εξαιρετική η μουσική επένδυση της σειράς

Γενικη βαθμολογια 9,5: Μια από τις καλύτερες σειρές αναμφίβολα. Δικαίως έχει τόσο μεγάλο fanbase. Οτι πρέπει να την δείτε τώρα με τα χάλια που έχει η χώρα μας. Θα σας δώσει δύναμη


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Green Ranger στις Παρ Ιαν 13, 2012 5:48 pm, 1 φορά
antonito91
antonito91
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 2182
Ημερομηνία εγγραφής : 16/10/2010
Ηλικία : 32
Τόπος : Αthens

Review - Mahou Sentai Magiranger - Σελίδα 2 Empty Απ: Review - Mahou Sentai Magiranger

Κυρ Δεκ 11, 2011 4:47 pm
Ας κανω κι εγω το δικο μου review γιατι μου φαινεται πως το καθυστερησα

Σεναριο 10: Καθαρο και παναξιο δεκαρακι, ο,τι και να πεις ειναι λιγο απο την αρχη μεχρι και το τελος καταιγιστικη δραση,ευτραπελα και οχι μονο. Στην αναπτυξη των χαρακτηρων παιρνει αριστα και μαλιστα με ανεση.

Ηρωες 9,5: Koβω το 10 μονο και μονο επειδη αρχικα μου ξενισε αφανταστα οτι ηταν μια οικογενεια ολοι τους και ειχε μπολικο κλαμα, τελικα δν με πειραξε και τοσο οφειλω να ομολογησω αλλα σε καθε περιπτωση το 10 δν θα αντικατοπτριζε την αυστηρα προσωπικη μου αποψη

Κακοι 10 : Ακομα ενα ατοφιο δεκαρι οπως ειπε και ο Δημητρης στο απο πανω Review ο μεγας πανικος σε καθε επεισοδιο και μονο το γεγονος πως για να τους μετρησεις δν φτανουν τα δακτυλα των χεριων μονο ειναι απο μονο του ενα καλο αποδεικτικο στοιχειο οσων λεω

Zords 8,5: Τωρα τι να πεις, σε μια σεζον που η μαγεια ειναι το κυριο συστατικο της σειρας νομιζω πως δν υπαρχει πιο καταλληλο απο ενα Mecha με μυτερο καπελακι και ανασηκωμενα παπουτσια, καθολου ασχημο αλλα αυτο που μενει ακομα περισσοτερο νομιζω πως ειναι του Wolzard

Στολες 9,5 Mπερτες?? χμμμ θα μου ξενιζε αλλα στη συγκεκριμενη περιπτωση οχι καθολου κυριες και κυριοι, ευφιεστατο και πολυ καλο ωστε να δεσει με ολο το στυλ της σειρας, για τη στολη του Wolzard ουτε λογος (οποιος πει το αντιθετο θ αεχει να κανει μαζι μουRazz ) βρηκα νομιζω τι θα ντυθω τις αποκριες! Οσο για τον μισο βαθμο που κοβω ειναι γιατι στη σουπερ ντουπερ μορφη δν ενθουσιαστηκα αν και την βρηκα καλη σαν <<εξελιξη>> το να τους βλεπεις να εχουν στο κεφαλι κατι σαν οστρακοειδες υφαλο δν ειναι και οτι πιο ελκυστικο

Οπλα 10: Δεκαρακι ατοφιο ακομα μια φορα ραβδια,ξορκια,σκουπες που πετανε πολυ καλα!! Να πω και για το σπαθι και ασπιδα του Wolzard, οπλο καταστροφης!! πολυ ωραια και η ιδεα με το λυχναρι!

Εισαγωγη 9.5: Θα μπορουσε ανετα 10ρακι αλλα δν το παιρνει γτ εννιωσα πως με κοροιδεψαν, ακουσε εκει θανατος και τελικα ηταν ολα μια σκευωρια του σκοτους απεναντι τον τηλεθεατη! Περα παο τη πλακα πολυ καλο ξεκινημα Magi magi majiro!

Τελος 10: Νομιζω πως δν χρειαζεται να διακιολογησω τουλαχιστον οχι σε οσους εχουν δει κι αυτοι τη σεζον, το 2012 μπροστα στο τελος της σεζον φαινεται σαν μια φθινωπωρινη καταιγισα η η κορυφωση της εποχης των μουσωνων

Γενικος βαθμος 9,6(για την ακριβεια 9,625)
XameR_GT
XameR_GT
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 11220
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Aθηνα.
https://www.youtube.com/user/xoulisgt?feature=mhee

Review - Mahou Sentai Magiranger - Σελίδα 2 Empty Απ: Review - Mahou Sentai Magiranger

Κυρ Δεκ 11, 2011 8:18 pm
Εχω να δω σενται μου φαινεται Razz
Αντωνη maskman ειδες;
shogohanz
shogohanz
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 110
Ημερομηνία εγγραφής : 21/12/2011
Ηλικία : 38
Τόπος : Namek ( looking for DragonBalls )

Review - Mahou Sentai Magiranger - Σελίδα 2 Empty Απ: Review - Mahou Sentai Magiranger

Δευ Δεκ 26, 2011 1:21 am
απο θέμα ξύλου τι λέει ;; έχει πολεμικές τέχνες ( σε καλό επίπεδο εννοώ ) ή είναι μόνο μαγεία κ ενέργειες ;
antonito91
antonito91
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 2182
Ημερομηνία εγγραφής : 16/10/2010
Ηλικία : 32
Τόπος : Αthens

Review - Mahou Sentai Magiranger - Σελίδα 2 Empty Απ: Review - Mahou Sentai Magiranger

Δευ Δεκ 26, 2011 3:17 pm
Μπα δεν εχω δει μασκμαν ακομη Δημητρη αλλα ειναι στο προγραμμα οσο για του magiranger ναι εχει ξυλικι κ μονομαχιες και αρκετα ακομα
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης