Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω

Τι λέτε;

1 - 50%
1 - 50%
 
Σύνολο Ψήφων: 2
 
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

TV-Nihon vs. Over-Time Empty TV-Nihon vs. Over-Time

Κυρ Νοε 12, 2017 9:59 pm
Ποια ομάδα σας αρέσει περισσότερο?

Εγω TV-Nihon Very Happy
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

TV-Nihon vs. Over-Time Empty Απ: TV-Nihon vs. Over-Time

Δευ Νοε 13, 2017 12:22 am
Over-Time. Αρχικά TV-Nihon έβλεπα και εγώ αλλά οι Over-Time με κέρδισαν με το να βγάζουν τα επεισόδια πάντα στην ώρα τους. Ασε που είχα θέματα και με τα codecs του TV-Nihon από μια στιγμή και έπειτα πριν χρόνια και μου την είχα δώσει στα νεύρα που δεν παίζανε τότε ξαφνικά τα επεισόδια με στικάκι στο dvd player που είχα. Καλά πλέον τέτοιο θέμα δεν υφίσταται αλλά είχα σπαστεί τότε. Εχει τύχει κάποιες φορές πάντως να βγάλει το TV-Nihon κάποια ταινία πρώτη, να τη δω από αυτούς και όταν τη βγάλει το Over-Time να τη κατεβάσω ξανά και να σβήσω την έκδοση του TV-Nihon. Η διαφορά ποιότητας εικόνας στο encode είναι σοκαριστική. Κλάσης ανώτερο το Over-Time σε αυτό το πράγμα. Επίσης και στη μετάφραση σύμφωνα με τα λεγόμενα κάποιων που ήταν στην ομάδα του Grown Ups in Spandex. Δεν πιστεύω να έλεγαν ψέμματα. 
Ενα πράγμα δεν μου αρέσει στο Over-Time μόνο. Πως δεν βγάζουν τα πάντα από μια σειρά. Κάτι specials, net series, hyper battle dvds από μια σειρά τα περνάνε στο ντόκου.
Γενικώς αν κάτι το έχει φτιάξει και άλλη ομάδα εκτός του TV-Nihon τη προτιμώ από αυτό. Οπως συνέβη με τον Ex-Aid που τον είδα από τους Excite Subs.
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

TV-Nihon vs. Over-Time Empty Απ: TV-Nihon vs. Over-Time

Δευ Νοε 13, 2017 7:13 am
Ξερεις τι? Εμένα αυτό που μου τη σπάει σε πολλές ομάδες είναι το οτι δεν καθονται να συνεργαστούν και να πουν εγώ θα μετφρασω το ταδε και εσύ το ταδε και ετσι θα εχουμε μεταφρασμένες περισσότερες σειρες αλλά να μεταφραζουν κατι δευτερη φορα... Ας πούμε το Kamen rider το πρωτο δεν το βρίσκω πουθενα (αν μπορεις στείλε λινκ). Κι εμενα over time μου αρεσει σε αυτα που λες αλλα δεν παιζει στην τηλεοραση μου... Για ποιο λογο να το κανεις .mkv το αρχειο...
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

TV-Nihon vs. Over-Time Empty Απ: TV-Nihon vs. Over-Time

Δευ Νοε 13, 2017 4:26 pm
Γιατί τα HD που βγάζουν είναι ultra HD. Στις περισσότερες τηλεοράσεις δεν παίζουν. SD κατεβάζω εγώ πάντα από αυτούς. Αψογή ποιότητα, μικρότερο μέγεθος αρχείου και παίζει παντού. HD μόνο στο pc ή σε τηλεοράσεις 4K μπορείς να δεις και να απολαύσεις. Ισως να παίζουν τα βίντεο πάντως αυτά σε ps4 pro/xbox scorpio δεν ξέρω
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

TV-Nihon vs. Over-Time Empty Απ: TV-Nihon vs. Over-Time

Δευ Νοε 13, 2017 4:47 pm
Οταν λες ultra HD εννοείς 1080p? Καλα ναι μια χαρα είναι και τα SD
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

TV-Nihon vs. Over-Time Empty Απ: TV-Nihon vs. Over-Time

Δευ Νοε 13, 2017 10:36 pm
Νομίζω ναι γιατί αμά δεις όταν βγαίνει ταινία έχει 480/720/1080. Σίγουρα υπάρχει θέμα με τον ήχο στις tv. Aν τα θυμάμαι καλά έχουν βάλει 10kbps/s στο bitrate του ήχου κάτι τέτοιο. Αν πας στο FAQ τους το λέει πως τα HD φτιάχνονται κυρίως για PC για τη maximum ποιότητα.
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης